Już ponad kilka tysięcy osób w Polsce regularnie korzysta z nagrań Afirmacji Subliminalnych™

Zaufały nam osoby znane z telewizji, profesjonalni sportowcy, biznesmeni, a przede wszystkim osoby zainteresowane rozwojem osobistym i poprawą jakości swojego życia. Cały czas otrzymujemy emaile opisujące niezwykłe efekty jakich doświadczyli użytkownicy stosujący Skuteczne Afirmacje™ Na ich podstawie stworzyliśmy krótkie nagranie VIDEO

Co mówią na temat Skutecznych Afirmacji™ artyści, sportowcy i gwiazdy telewizji?

Jak użytkownicy Skutecznych Afirmacji™ porównują tą metodę do hipnozy i wizualizacji?

Piotr Bracichowski afirmacje na zamówienie 'Rozwiń Swoją Intuicję'

W przeszłości korzystałem z dwóch technik: autohipnoza i wizualizacja. Porównując te techniki uważam, że skuteczne afirmacje są o wiele lepsze. Po pierwsze nie muszę wykorzystywać w skutecznych afirmacjach żadnych technik relaksacyjnych, bo w skutecznych afirmacjach relaksuję się naturalnie (szum morza, synchroniczność), a w hipnozie i w wizualizacji musiałem stosować różne techniki relaksujące, które nie za bardzo mi wychodziły. Druga i najważniejsza rzecz to, musiałem wierzyć w sugestie hipnotyczne czy w wizualizacje, a mój umysł świadomy odmawiał mi posłuszeństwa i nie wierzył w te sugestie. A w skuteczne afirmacje nie muszę wierzyć bo wpadają od razu do podświadomości.
To na razie tyle:).
Serdecznie pozdrawiam
Piotr”

Piotr Bracichowski afirmacje na zamówienie 'Rozwiń Swoją Intuicję'

Skuteczne Afirmacje™ pomogą Ci przezwyciężyć negatywne emocje.

Dawid Czarnecki

Kiedyś byłem przepełniony negatywnymi myślami, miałem niskie poczucie własnej wartości. Próbowałem różnych metod, chodziłem na terapię, ale one mi nie pomogły. Od 37 dni słucham afirmacji Pokochaj Siebie. To jest niesamowite, są wyraźne efekty. Mam dużo więcej pozytywnych myśli. W środku czuję się zupełnie inaczej, inaczej reaguje na ludzi, na siebie. Jestem zupełnie innym człowiekiem.

Dawid Czarnecki

Skuteczne Afirmacje™ pomogą Ci zbudować wiarę w siebie, poczucie wartości i atrakcyjności.

Jacek Afirmacje 'Pokochaj Siebie'

Na nagranie zdecydowałem się, bo potrzebowałem zmiany w życiu, chciałem ożyć. Rozstałem się z kobietą po 12 latach. Był to trudny czas, chodziłem do psychologa i to trochę pomagało, ale cały czas źle się czułem. Brakowało mi pewności siebie, wiary że będzie dobrze. Kontakt z kobietami miałem utrudniony, ponieważ balem się odrzucenia. Koleżanka kupiła mi pierwszą afirmację “Pokochaj siebie” i po kilku dniach odczułem duża poprawę, czułem radość. Nawet kiedy miałem złe myśli, zaraz one znikały. Słuchałem nagrania przez 30 dni i słucham nadal. Niedawno zdecydowałem się na zakup afirmacji “Pewność i wiara w siebie”. Nagrania słucham już ponad tydzień. Czuje się dużo lepiej w towarzystwie i wierzę że wszystko da się osiągnąć. Koleżanki zauważyły dużo zmian. Odzyskując pewność siebie, czuje i widzę, że stałem się bardziej atrakcyjny dla kobiet i usłyszałem nawet, że młodnieje z każdym dniem. Przyjaciele powiedzieli mi, że jestem taki jak kiedyś. Odzyskałem szczęście, więcej się uśmiecham i cieszę się z małych rzeczy. Ogólnie mam dużo więcej chęci do działania. Nagrania bardzo mi pomogły.

Jacek Afirmacje 'Pokochaj Siebie'

Przekonania wyniesione z dzieciństwa to często Twoja największa, podświadoma blokada na drodze do dobrobytu. Usuń ją przy pomocy Skutecznych Afirmacji™

Anna - “Przyciągnij pieniądze i dobrobyt'

A co do pieniędzy? Widzę zmiany, nawet duże – na razie znika opór przed bogactwem. Czyli otwieram się na przepływ pieniędzy coraz bardziej. Ostatnio kilka rzeczy mnie zainspirowało bardzo mocno i mam kilka nowych pomysłów, takich właśnie „inspirowanych” na to, aby przyciągnąć pieniądze. Czuję się trochę jakbym patrzyła na różne puzzle – wiem, że są z jednej układanki, czuję to, chociaż wciąż nie wiem, w jaki sposób się połączą w całość. I to jest intrygujące! Najważniejsze, że czuję się coraz lepiej – sama ze sobą, wśród innych oraz wiem, że przekonania dotyczące „braku” są teraz zastępowane przez poczucie obfitości.

Anna - “Przyciągnij pieniądze i dobrobyt'

To jak postrzegają Cię inni ludzie, zależy głównie od tego co Ty myślisz o sobie.

Anna

Bardzo zmieniły się moje relacje w towarzystwie, czuję się pewniej wśród ludzi, wiem, o czym z nimi rozmawiać, chociaż bywają wciąż momenty, kiedy mam wrażenie, że dawne sytuacje „izolacji” wracają. Wiem jednak, że to tylko kwestia czasu, w końcu trudno czasami wyplenić w miesiąc lub nawet dwa przekonania nagromadzone przez lat 10. Dodatkowo, cały czas wizualizuję i afirmuję przed snem, co także ma olbrzymi pozytywny wpływ

Anna - Afirmacje Uzdrów Swoje Relacje

Skuteczne Afirmacje™ pomogą Ci zrealizować rzeczy, projekty czy marzenia odkładane na później.

Mateusz S. afirmacje na zamówienie 'Napisz i obroń pracę dyplomową'

Witam!

Jestem pod wrażeniem jak działają na mnie te techniki, które Pan mi polecił, odkąd zacząłem je stosować jestem dużo bardziej zmotywowany i pełen pozytywnych myśli, co do mojej pracy dyplomowej. Od naszego spotkania napisałem już 5 stron swojej pracy i spotkałem się z promotorem. Widzę dużą różnicę (oczywiście w pozytywnym sensie) w sobie porównując to jak się czułem się wcześniej a jak się czuje teraz. W załączniku przesyłam swoje sukcesy i plan pisania pracy. Plan pisania pracy może być troszkę zaskakujący, jeśli chodzi o daty no, ale jeśli chcę napisać i obronić swoją pracę dyplomową do końca tego lipca muszę teraz dać z siebie wszystko i skorzystać z terminów obrony, które wskazał mi promotor.
Pozdrawiam,
Mateusz

Mateusz S. afirmacje na zamówienie 'Napisz i obroń pracę dyplomową'

AKTUALIZACJA: Mateusz odkładał pisanie pracy dyplomowej przez kilka lat. Po zastosowaniu Skutecznych Afirmacji™ napisał i obronił pracę w ciągu 3 tygodni. Po obronie spełnił swoje marzenia o wyjeździe za granicę.

Sylwia

Cały czas wszystko odkładałam na póżniej …

Czułam w pewnym momencie że bardzo się rozleniwiłam się że nie mogę się pozbierać ze wszystkim cały czas wszystko odkładał na później. Stwierdziłam że afirmacje Skuteczne i Szybkie Działanie mogą mi pomóc. To było niesamowite usiadłam i zrobiłam listę. W przeciągu dnia robiłam tyle rzeczy, potrafiłam sobie tak zorganizować czas i że udało mi się nadrobić wszelkie zaległości.

Sylwia - afrimacje Szybkie i Skuteczne Działanie

Wcześniej próbowałam „pisać” afirmacje, ale to wymagało jednak czasu, zaangażowania i systematyczności – w związku z tym zazwyczaj po 2-3 dniach porzucałam ten sposób.

Czy nagranie coś zmieniło? obiektywnie muszę powiedzieć, że stałam się bardziej pozytywna i aktywna. ostatnio miałam mały zastój w życiu i nie mogłam wykrzesać z siebie energii aby coś z tym zrobić. teraz jestem w trakcie realizacji marzeń, o których wcześniej tylko marzyłam, ale gdzieś tam myślałam, ze nigdy nie będę w stanie ich urzeczywistnić. jestem tez bardziej spokojna, co nie znaczy, ze bez energii. przestałam przejmować się rzeczami, które wcześniej powodowały u mniej stres. może to wszystko to efekt placebo – ale nawet jeśli – to i tak było warto.

PS. na początku bałam się, że może w afirmacjach zawartych w nagraniach ukryliście jakieś korzystne dla Was, ale niekoniecznie dla mnie sugestie np. kup kolejne nagranie, ale na szczęście taki efekt u mnie nie wystąpił – nie czuje wyraźnego przymusu kupowania kolejnych mp3.

Afirmacje Subliminalne™  dają wspaniałe efekty przy leczeniu różnego rodzaju fobii. Na zachodzie stosuje się je z powodzeniem już od wielu lat. Teraz ich pozytywnego działania doświadczają również Polacy.

Anna - afirmacje personalne Uwolnij Się Od Erytrofobii

Przez ostatnie dwa lata, przez moja erytrofobię przestałam radzić sobie w życiu. Obniżyła się bardzo moja samoocena, straciłam pewność siebie, dopadła mnie depresja, a nawet doszło do myśli samobójczych. Wiedziałam, ze potrzebuje pomocy specjalisty, ale po siedmio miesięcznym leczeniu psychiatrycznym , które i tak nie dało rezultatów. Zdałam sobie sprawę, ze muszę poradzić sobie z tym sama, bo przecież problem tkwił we mnie. Wtedy ułożyłam afirmacje, które najbardziej przemawiały do mnie i wysłałam do portalu skuteczne afirmacje.com, aby powstało personalne nagranie, które miało docierać do mojej podświadomości nawet podczas snu, czy pracy przy komputerze. Moje życie zaczęło sie zmieniać. Bezsenne noce są już tylko wspomnieniem. Coraz częściej pojawia się uśmiech na mojej twarzy, no i co najważniejsze nie czerwienie się już tak często. A o to przecież mi chodziło najbardziej. Z dnia na dzień rumieniec występuje coraz rzadziej. Człowiek, który cierpi na erytrofobię wycofuje się z życia towarzyskiego. Teraz nie mam z tym problemu. Nie boje się odezwać w towarzystwie, a wcześniej miałam z tym problem. Po depresji nie ma śladu. Stałam się pewniejsza siebie. Zaczęłam lubić siebie, znajdować sposoby na urozmaicanie swojego czasu wolnego. Wszystko to, co kiedyś było niemożliwe, teraz stało się realne. Mogłabym wymieniać i wymieniać. Z łatwością przychodzi mi teraz pisanie o tym, ale jeszcze parę tygodni temu, było ze mną naprawdę źle. Czuję jakbym narodziła się na nowo. Tego słowami nie da się opisać, to trzeba przeżyć.

Anna - afirmacje personalne Uwolnij Się Od Erytrofobii

Ania

po 2 tygodniach słuchania afirmacji:

Może po krótce opisze zmiany jakie zaszły. A wiec, rumieńce zmniejszyły się , z dnia na dzień jest coraz lepiej. Dziwne, ale prawdziwe! Rumień jest coraz mniej intensywny, ale niestety cały czas jest jeszcze ten strach. Zauważyłam poprawę nastroju, wzrosła pewność siebie, no i sypiam o wiele lepiej. Wiec jest dużo plusów.

po 3 tygodniach słuchania afirmacji

Dzisiaj było już o wiele lepiej. Az mi się nie chce wierzyć! Jak rozmawiałam z moim psychiatrą o hipnozie, to uważał za zły pomysł. Każda fobia skądś się wzięła, to siedzi w naszej podświadomości. Ja walczę z tym od ponad 15 lat, a może nawet dłużej.

Z muzyka relaksacyjna przed snem, jak już pisałam zasypiam bez problemu i przesypiam całe noce, a miałam z tym bardzo duży problem. Pomału staje się inna osoba. Jestem Wam bardzo wdzięczna, bo po paru konsultacjach powstało nagranie dopasowane właśnie do mojego problemu. Nagranie, które zmieniło moje życie.

PS. Świetny pomysł z nagraniami dotyczącymi fobii. Dziwne, ze jeszcze nikt na to nie wpadł. Jak będę miała chwilkę czasu, to na pewno napisze o moim przypadku na forum dla erytrofobików. Dużo osób zmaga się z tą choroba. Decydują się na operacje, po której występuje mnóstwo skutków ubocznych. Ta przypadłość jest bardzo krepująca, wiec postaram się im pomóc.

Ania

Olimpijczycy i profesjonalni sportowcy wiedzą doskonale, że psychika i przygotowanie mentalne odgrywają kluczową rolę podczas zawodów. Często to właśnie one decydują o zwycięstwie lub przegranej. Coraz więcej polskich sportowców korzysta z Afirmacji Subliminalnych™

Paweł Danilczuk afirmacje na zamówienie

Wchodząc w zakręt 150km/h musze być naprawdę skoncentrowany.

Jestem kierowcą rajdowym, a koncentracja, opanowanie nerwów, zaufanie do pilota to największe moje wyzwania. Sluchanie nagrań afirmacji subliminalnych zrobionych na moje specjalne zamówienie pomogło mi zdecydowanie w opanowaniu emocji, lepszej koncentracji, a także większym zaufaniu do poleceń pilota. Jako “efekt uboczny” jestem też bardziej skoncentrowany w ciągu dnia i śpię dużo lepiej w nocy.

Paweł Danilczuk afirmacje na zamówienie

Paweł osiąga coraz lepsze wyniki na prestiżowych rajdach samochodowych.
Zobacz go w akcji w VIDEO poniżej.

Kazimiera afirmacje Pokochaj Siebie

Słucham afirmacji dosyć długo ale ze względu na moja chorobę nie dopełniłam warunków 30 dni. Praca, obowiązki, dojazdy do pracy bardzo mnie ograniczają, wiem jednak że zmiany się same dokonują, mam inne lepsze myśli, jestem bardziej pogodna, bardziej zbliżam się do ludzi i nie zabiegam o nich, w domu jakby lepiej się układa

wczoraj moja koleżanka z pracy zapytała mnie na uroczystości szkolnej ” ty się dobrze czujesz, zawsze uciekałaś od nas a dzisiaj wyjdziesz ostatnia, co się z tobą dzieje”. ja ze względu na wiek i mocne przywiązanie do moich przekonań muszę bardziej intensywnie pracować nad sobą ale jestem przekonana że się uda nawet gdyby to miało trwać pół roku to warto.

Kazimiera afirmacje Pokochaj Siebie

Marcin

Zacząłem słuchać afirmacji ponieważ miałem już dosyć ich przepisywania

Afirmacji słucham 3 razy dziennie ale nie systematycznie i nie dopilnowałem okresu 30 dni

Afirmację są skuteczne i zmiany są widoczne

Marcin

Anna afirmacje Zrzuć Zbędne Kilogramy

Mogę jedynie dodać, że praca z wcześniejszymi afirmacjami (nagranymi w mp3, ale nie podprogowymi) mnie frustrowała, bo pierwsze 20 – 25 minut nagrania były próbą wprowadzenia mnie w stan relaksu typu: „oddychaj, rozluźnij nogę..” itd. Po piątym, czy szóstym słuchaniu takiej medytacjo – afirmacji miałam dość, bo ileż można tego słuchać. Każdy się przecież rozluźnia we własnym tempie. Jeśli chodzi o wybór Waszych afirmacji, jestem pełna nadziei. Rozluźniam się we własnym tempie, słyszę szum fal, śpiew ptaków.. bardzo mi to odpowiada.

Anna afirmacje Zrzuć Zbędne Kilogramy

Renata afirmacje Zrzuć Zbędne Kilogramy

Witam, moja przygoda zaczęła się od polubienia strony na facebooku. Przychodziły do mnie różne wiadomości które czytałam od razu albo z dużym opóźnieniem. Któregoś dnia dostałam propozycję odsłuchania krótkiej 20 minutowej relaksacji. na początku słuchałam często w domu w pracy czułam się świetnie do momentu aż wpadłam znowu w natłok zajęć. Ostatnio zakupiłam zrzuć zbędne kilogramy z ciekawości, wiadomo dlaczego idzie wiosna. Nagrania niestety nie słucham regularnie ale są postępy zaczynam kontrolować ilość posiłków, wcześniej zjadałam tylko jeden i przynajmniej 2 razy w tygodniu jestem na siłowni.

Renata afirmacje Zrzuć Zbędne Kilogramy

Zrzuć Zbędne Kilkogramy

Kilka lat temu (4) rzuciłam palenie i od tego czasu przytyłam. Źle się z tym czułam. Byłam sfrustrowana, zaczęłam się izolować, zaczęłam opuszczać moje zajęcia jogi, którą ćwiczyłam od 16 lat .

Od ponad 30 dni regularnie słucham nagrań Skutecznych Afirmacji

Na wadze na razie bez zmian, ale sama się dziwię bo Teraz jem bardzo zdrowo, często, ale małe porcje, dobrze zbilansowane i dość chude, a jeśli już używam tłuszczy, to tylko tych zdrowych. Ćwiczę, codziennie jakieś 40 minut, przeważnie jakieś ćwiczenia cardio, czasem siłowe. Oprócz tego zaczęłam biegać regularnie 3 razy w tygodniu (mimo jogi do której wróciłam i którą praktykuję 2 razy w tygodniu). No i wg mnie sama ta aktywność fizyczna powinna przynieść realne rezultaty! Samopoczucie psychiczne Jest znakomite!

Ciało mam piękniejsze, smuklejsze i formę o wiele lepszą. Waga zejdzie… kwestia czasu. Na pewno o tym poinformuję J

Afirmacje wyzwoliły we mnie siły i przede wszystkim chęci do olbrzymiej aktywności fizycznej, która powoduje znakomite samopoczucie. Schudnę. Kwestia czasu. Jestem pewna

Zrzuć Zbędne Kilkogramy

Andrzej Gałecki nagranie z podkładem Antydepresyjnym (AD)

Afirmacje na depresje działają! Słucham ich coraz częściej i to chyba jest to….generalnie kiedy słucham skutecznych afirmacji to moje samopoczucie zmienia się na lepsze…. świat wokół mnie też….

Andrzej Gałecki nagranie z podkładem Antydepresyjnym (AD)


Kamil Stachurski

Zacząłem słuchać afirmacji kilka tygodni temu. Zdecydowałem się na to, ponieważ miałem pewnego rodzaju zastój w życiu zawodowym, co rzutowało na inne aspekty mojego życia. Byłem w miejscu, z którego nie dałem rady ruszyć dalej. Przyznam szczerze, że na początku podszedłem trochę sceptycznie do afirmacji, ponieważ nie chciałem być zawiedziony, gdybym nie odczuł różnicy. Po około tygodniu zacząłem dostawać ciekawe propozycje pracy, na rozmowach kwalifikacyjnych czułem się pewnie i spokojnie. Po każdej z nich czułem, że dałem z siebie 100% i odbiorcy byli zadowoleni z mojej prezentacji. Kilka dni temu dostałem pracę marzeń w ogromnej firmie – praca w tej dziedzinie będzie dla mnie kompletną nowością, ale czuję, że dam sobie radę i będzie to niesamowite doświadczenie!

Kamil Stachurski - Afirmacje Super Motywacja

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 • q-iconDlaczego nie słyszę tekstów afirmacji na nagraniu?

  Nasze nagrania zostały wykonane w specjalnej technologii SUBLIMINALNEJ™. Dzięki zaawansowanym procesom obróbki dźwięku głos lektora czytającego pozytywne AFIRMACJE został przesunięty do częstotliwości 14800Hz. Słuchacz ma wrażenie , że na nagraniu nie ma żadnego głosu gdyż AFIRMACJE omijają świadomy, krytyczne umysł i trafiają prosto do podświadomości.

 • q-iconJak długo trzeba czekać na efekty i pozytywne zmiany?

  Każdy reaguje na afirmacje subliminalne bardzo indywidualnie. Większość osób odczuwa pierwsze pozytywne efekty po ok 7-10 dniach regularnego słuchania Skutecznych Afirmacji™ Są osoby, które piszą do nas o pozytywnych zmianach w myśleniu i samopoczuciu nawet już pierwszych 2-3 dniach. Ale zdarzają się też osoby które muszą czekać 3 tygodnie lub dłużej.

 • q-iconCzy mogę słuchać kilku albumów jednocześnie?

  Zalecamy słuchanie jednego, maksymalnie dwóch albumów równolegle. Najlepsze efekty uzyskasz słuchając jednego albumu przez np 30 dni, a później słuchając kolejnego. Możesz łączyć dwa albumy, które uzupełniają się tematycznie np. „Poczucie Własnej wartości” oraz „Pokochaj Siebie”

 • q-iconCzy mogę zapłacić przelewem?

  Nasze płatności są w pełni bezpieczne, a obsługuje je Polska firma DotPay.  Akceptujemy płatności PAYPAL, przelewy bankowe.

4 odpowiedzi na “Opinie”

 1. Paulina Kopel napisał(a):

  Witam,
  Swoją przygodę ze Skutecznymi Afirmacjami zaczęłam dobry miesiąc temu. Na początku byłam trochę nieufna. W końcu, jak można zmienić czegoś w swoim życiu nie tykajac nawet palcem? A jednak.. Przeszłam załamanie nerwowe i depresja, mój stan nie był krytyczny, jednak nie widziałam celu mojej dalszej egzystencji.. Za mało miałam odwagi żeby podjąć decyzję co dalej. Jedyne o czym myślałam to to, że chciałabym przestać istnieć. Czułam się beznadziejnie, nic nie sprawiało mi radości, a patrzenie w lustro dosłownie przyprawialo mnie o mdłości. Jednak ze względu na moją ogromną empatię, nie mogłam się posunąć do zakończenia tego wszystkiego, bo na samą myśl odczuwalam ból moich bliskich. Dobijalo mnie to. ‚Nienawidzę życia, ale też nie potrafię go zakończyć.’ Wizyty u psychiatry, tabletki.. Wszystko zdawało się mieć mizerne efekty, aż pewnego dnia stwierdziłam, że muszę się wziąść w garść. Życia nikt za mnie nie przeżyje. ‚Tylko od czego tu zacząć?’ Moja pierwsza myśl: ‚na pewno nie jestem sama.!’
  Usiadłam przed komputerem i wpisalam pierwsze co mi do głowy przyszło.. ‚Skuteczna poprawa samopoczucia’..
  I nie ukrywam ze nie raz szukałam czegokolwiek co pomoże mi przetrwać ten okres.
  Hmmm.. Skuteczne afirmacje, a cóż to. Próbowałam afirmacji nie raz, z czasem zaczynały mi się wydawać coraz bardziej bez sensu i w efekcie każda moja próba kończyła się fiaskiem.
  Co mi szkodzi, próba nie strzelba.. Już pierwsze kilka zdań przeczytanych na stronie skuteczneafirmacje.pl zaciekawily mnie do tego stopnia, że chciałam spróbować od razu. I o jakie szczęście, jest i darmowa próbka nagrania ‚Pokochaj Siebie’
  Jak to mówią: ‚Dają- bierz, biją- uciekaj’.
  Mam w sobie jeszcze wiele zahamowań i kompleksów których chciałabym się pozbyć, ale siebie kocham bardziej z dnia na dzień. Wlanczam nagranie (wersje relaksacyjna) codziennie przed zaśnięciem, a czasami w ciągu dnia. Muszę przyznać, że wierzę w niesamowitą moc tych nagrań. Nie zebralam się jeszcze do tego by zakupić kolejne, ponieważ nie mogę wybrać, co następne chce zmienić na lepsze w moim zyciu, ale na pewno beda kolejne.
  Patrzę w lustro i się uśmiecham. Mam jeszcze wiele do naprawienia w swojej postawie i zachowaniu, ale teraz to tylko kwestia kolejność.To niewiarygodne, pierwszy raz od 24lat normalnie się sobie podobam..
  Zbierałam się do napisania tego komentarza bardzo długi czas, bo nigdy nie wychodziło mi przemawianie, ani opowiadanie o własnych przeżyciach. Ale o tym warto pisać, mówić.. Dzielić się z ludźmi.
  Afirmacje sublinalne naprawdę pomagają.!
  Trzymam kciuki za was ludzie.. Za pozyskiwanie pozytywnej energii dzięki tym afirmacjom.
  Pozdrawiam serdecznie 😉

 2. Lucyna Jankowska napisał(a):

  „dowiedz się czego możesz się spodziewać dołączając- dołączając do naszej grupy.” to cytat z Twojej strony – wyrzuć jedno „dołączając – razi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *