17 listopada, 2023

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie listopad to najbardziej depresyjny miesiąc w roku...Najpierw święto zmarłych, groby, cmentarze. Do tego jeszcze ta pogoda: mokro, wietrznie i zimno. Co gorsze ta aura udziela się stopniowo wszystkimi ludziom, więc z każdej strony zaczyna się narzekanie i negatywne myślenie..... a to tylko jeszcze bardziej pogrąża nas wszystkich i odbiera resztki entuzjazmu i pozytywnego myślenia.

A więc jak nie poddać się listopadowej depresji?

Najlepiej oczywiście byłoby spakować walizki i wyjechać na Karaiby 🙂 ....No ale rzadko kiedy jest to możliwe : (

Dlatego pozostaje nam opcja numer 2: Pozostać w kraju i znaleść jakąś skuteczną metodę aby nie ulec ogólnej, negatywnej atmosferze i pozostać pozytywnym.

Tylko jak zrobić to w praktyce? Kiedy wszystko jest przeciwko tobie? Pogoda, narzekający z każdej strony ludzie? Odpowiedz na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule....

Z Tego Artykułu Dowiesz Się

 • Jak nie poddać się negatywnej listopadowej energii
 • Poznasz prostą i skuteczną technikę filtra negatywnych informacji która pomoże Ci zachować pozytywne nastawienie przez 30 dni....lub dłużej
 • Poznasz TRZY PROSTE KROKI do zachowania pozytywnego nastawienia...nawet w listopadzie
 • Na koniec dowiesz się o BONUSIE.....niespodziance

A więc zaczynamy....metoda którą opiszę zawiera TRZY PROSTE KROKI, z których każdy w inny sposób zabezpieczy Cię przed negatywną energią a naładuje pozytywną:

1

KROK PIERWSZY:  ZAŁÓŻ SOBIE MENTALNY FILTR NEGATYWNYCH INFORMACJI

Co to znaczy "założyć sobie filtr negatywnych informacji"? To znaczy podjąć świadomą decyzję, że przez kolejne 30 dni drastycznie ograniczysz dopływ negatywnych informacji do Twojego mózgu.

Jak zrobić to w praktyce? Obserwuj i ograniczaj do minumum wszystko co mentalnie lub emocjonalnie wpływa na Ciebie negatywnie:

 • Widzisz negatywne wiadomości w telewizji.....po prostu zmień kanał
 • Ktoś narzeka lub krytykuje.....zmień temat rozmowy, zażartuj, albo powiedz że gdzieś musisz wyjść
 • Chesz spotkać się ze znajomymi?....tym razem wybierz tych którzy nastawiają Cię pozytywnie

Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi i bez problemu sobie z tym poradzisz? A więc przejdzmy dalej...

2

KROK DRUGI:  WYBIERZ SOBIE POZYTYWNY CEL NA KOLEJNE 30 DNI

Ten krok ma za zadanie przekierować Twoją uwagę i energię na coś pozytywnego i odwrócić ją od rzeczy negatywnych.

Jak zrobić to w praktyce? Wybierz sobie jakiś pozytywny cel np:

 • Zacznij uczyć się nowego języka obcego
 • Weż udział w stałych zajęciach fitness
 • Załóż i zacznij prowadzić swojego bloga
 • .....albo wprowadz jakiś pozytywny nowy nawyk np:
 • Codzienne spacery
 • Zdrowe odżywianie

Tak naprawdę możesz wybrać co tylko przychodzi Ci na myśl. Chodzi o to abyś miał cel na który możesz skierować pozytywną energię przez przyjemniej 20-30 minut dziennie.

3

KROK TRZECI:  CODZIENNIE OBSERWUJ I MIERZ SWÓJ POSTĘP

Ten krok ma za zadanie utrzymać Twoją motywację przez całe 30 dni.....lub dłużej
Jak pokazały badania naukowe samo obserwowanie i mierzenie własnych postępów znacznie zwiększa Twoją szansę na wytrwanie w nowym postanowieniu lub wyrobieniu nowego nawyku. 

Jak zrobić to w praktyce? Wydrukuj sobie kartkę kalendarza na 30 dni. Na górze napisz jakie postanowienie wybrałeś np: Nauka języka angielskiego

 • Następnie zaznacz KWADRATEM wybrane dni kiedy będziesz uczył się języka angielskiego np poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota. Podejmij też od razu decyzję ile czasu poświecisz na naukę języka np 20-30 minut
 • Pozostałe "wolne" dni kiedy nie będziesz uczył się angielskiego zaznacz rysując KÓŁKO
 • UWAGA: aby wielokrotnie zwiększyć szansę na wyrobienie nawyku regularnej nauki języka angielskiego (a tym samym opanowanie go w krótkim czasie) "wolne" dni w kalendarzu wcale nie będą wolne. W dni zaznaczone KÓŁKIEM nie będziesz studiował języka angielskiego ale w zamian wykonasz krótką 5-7 minutową wizualizację

CEL WIZUALIZACJI:

Celem wizualizacji jest zachowanie ciągłości wyrabiania nowego nawyku. Z jednej strony nie możesz uczyć się angielskiego codziennie i musisz mieć dni wolne aby wiedza się utrwaliła a Twój mózg odpoczął. Z drugiej strony  każdy wolny dzień jest ryzkiem że wypadniesz z rytmu i nie powrócisz już do nauki. Dlatego w wolne dni rób krótką wizualizację aby zachować ciągłość tworzenia nawyku.

INSTRUKCJA WIZUALIZACJI:

Wizualizacja jest bardzo prosta. Usiadz wygodnie, zamknij oczy i wez głęboki wdech.... i wydech. Oddychaj spokojnie przez kolejne kilka minut aż poczujesz relaks i odeprężenie. Gdy będziesz gotowy mając zamknięte oczy "puść" sobie film na którym....uczysz się angielskiego. 

Scenariusz tego filmu (czyli wizualizacji) powinnien zawierać czynności które normalnie wykonujesz ucząc się angielskiego. Czyli jeśli uczysz się z kaset audio to w swojej wizualizcji zobacz jak słuchasz nagrań. Jeśli natwomiast uczysz się z książek to taki powinien być scenariusz Twojego "filmu"

Cała wizualizacja powinna trwać od 5-10 minut i jest ona jedynie "pigułą" tego co robiłbyś normalnie ucząc się angielskiego

BONUS NIESPODZIANKA !!!


Opisana powyżej metoda TRZECH KROKÓW to wszystko czego potrzebujesz aby zachować pozytywne nastawienie w listopadzie. A więc czas na krótkie podsumowanie. Nauczyłeś się jak:

 • Ograniczyć dopływ nagatywnych informacji poprzez założenie sobie filtra
 • Jak codziennie generować pozytywną energię poprzez skierowanie swojej uwagi na wyrabianie nowego pozytywnego nawyku
 • Jak utrzymanie motywację przez 30 dni lub dłużej dzięki obserwacji i zapisywaniu swoich postępów

...ale to jeszcze nie wszystko. Jeśli chcesz wielokrotnie zwiększyć swoje szanse na zachowanie pozytywnego nastawienia w listopadzie a przy okazji wyrobić nowy, pozytywny nawyk, czy zrealizować swoje nowe postanowienie to dodatkowo zastosuj nagrania AUDIO Skutecznych Afirmacji™

4

KROK CZWARTY:  CODZIENNIE SŁUCHAJ POZYTYWNYCH AFIRMACJI

Jeśli chcesz uzyskać maksymalny, pozytywny efekt to możesz oprócz wymienionych wcześniej KROKÓW korzystać codzienne z nagrań AUDIO Skutecznych Afirmacji™
Afirmacje, czyli poztywne sugestie we wszystkich naszych albumach są nagrane podprogowo. Dlatego właśnie trafiają prosto do podświadomości. 

Tego efektu nie dają tradycyjne słyszalne afirmacje, gdyż w dużym stopniu są one blokowane przez racjonalny, logiczny umysł.

Aby uzyskać maksymalny pozytywny efekt Twoje nowe postanowienie czy pozytywny nawyk który chcesz wyrobić powinny być wspierane przez właściwe afirmacje. Ważne więc jest aby wybrany przez Ciebie album afirmacji był tematycznie powiązany z nawykiem czy postanowieniem który chcesz wyrobić.

Jak tematycznie połączyć nowe postanowienie i album afirmacji? 

 • Jeśli postanowiłeś regularnie ćwiczyć aby poprawić swoją sylwetkę...to zastosuj album afirmacji Zrzuć zbędne kilogramy
 • Jeśli postanowiłeś opanować nowy język......to zastosuj afirmacje Naucz się angielskiego (niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego) 
 • Jeśli postanowiłeś zdrowo się odżywiać to być może album Uwolnij Się Od Słodyczy bedzie właściwy?
 • Jeśli chcesz być bardziej pozytywny...to album Myśl Pozytywnie jest dobrą opcją

Do wyboru masz ponad 60 albumów...i na pewno znajdziesz coś dla Siebie.

Autor Artykułu: Hubert Pierzchało

Hubert Pierzchało jest doświadczonym psychologiem transpersonalnym, terapeutą oraz certyfikowanym nauczycielem medytacji OSHO. Zasłynął jako pionier podprogowej metody programowania podświadomości w Polsce i twórca pierwszych polskojęzycznych afirmacji subliminalnych na świecie. Dodatkowo, pełni funkcję dyrektora polsko-angielskiej firmy coachingowej M&W Creative Coaching LTD. Jest również autorem pracy naukowej pt. "Afirmacje Podprogowe Jako Metoda Programowania Podświadomości".

"Moją misją jest dostarczenie Ci rzetelnej wiedzy na temat potencjału Twojej podświadomości oraz przedstawienie skutecznych, bezpiecznych i sprawdzonych technik. Możesz zacząć je stosować już dziś, aby realizować swoje pragnienia i marzenia."

>