16 marca, 2016

Afirmacje mogą być niezwykle skuteczną techniką pozytywnego programowania podświadomości, pod warunkiem, że wiesz jak z nich korzystać i na co zwrócić uwagę.

Czy zastanawiałeś się dlaczego niektóre osoby mają niesamowite efekty w pracy z Afirmacjami i ich życie zmienia się na lepsze, a Ty nie widzisz u siebie pozytywnych zmian? Zastanawiasz się co robisz nie tak?Aby podnieść i podtrzymać pozytywny efekt działania pozytywnych przekazów musisz poznać Cztery Sekrety Skutecznych Afirmacji:

1 Sekret- Treść Afirmacji.

Afirmacje muszą mieć przede wszystkim pozytywny przekaz i nie mogą zawierać żadnych negatywnych słów i przeczeń. W Afirmacjach nie należy używać słowa ,,Nie,,. Słowo ,,Nie,,- jest często ignorowane przez Twoją podświadomość, co powoduje że Afirmujesz sobie wtedy to, czego chcesz uniknąć: ,, Nie chcę być biedny,, zamień na ,, Mam zawsze tyle pieniędzy ile potrzebuję,,.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest to że Afirmacja jest abstrakcyjna lub zbyt skomplikowana. Lepiej gdy jest prosta i zrozumiała – Twoja podświadomość skuteczniej przyswaja pozytywne przekazy do których może stworzyć obraz. Afirmacje maja stwierdzać to czego pragniesz, a nie to czego nie chcesz. Zatem zamiast mówić ,,nie choruję,,- używaj określenia: ,,jestem zdrowy,,.

2 Sekret – Podświadomość.

Twoje Afirmacje muszą dotrzeć do podświadomości. Pozytywne efekty i zmiany uzyskasz dopiero wtedy, gdy Afirmacje zostaną zakodowane przez Twoją podświadomość. Największa blokadą, która sprawia, że Afirmacje często nie docierają do Podświadomości jest Twój logiczny i krytyczny umysł. Gdy pracujesz na przykład z Afirmacja bogactwa: ,,Żyję w bogactwie i dostatku,,- to natychmiast włącza się Twój racjonalny umysł, który prowadzi wewnętrzny dialog pomiędzy Twoją optymistyczną i pesymistyczna częścią umysłu podpowiadając Ci negatywne schematy: ,,…to kłamstwo, mało zarabiam…, ledwo wiążę koniec z końcem..,, itp. W ten sposób Twój racjonalny umysł blokuje i sabotuje pozytywne Afirmacje.

Najlepszym sposobem, aby Afirmacje trafiły do Twojej podświadomości i zostały w niej zakodowane jest celowe wyciszenie i oszukanie racjonalnego umysłu. Aby to zrobić możesz posłużyć się relaksacją, medytacją, hipnozą lub od dawna stosowanymi na zachodzie a od kilku lat w Polsce: Afirmacjami Subliminalnymi ( podprogowymi). Skuteczność Afirmacji Subliminalnych polega na tym, że są one niesłyszalne dla świadomego umysłu i nie jest on w stanie ich blokować. Jest to bardzo prosta i skuteczna technika i nie musisz mieć żadnego doświadczenia z zakresu medytacji, wizualizacji, relaksacji czy hipnozy.

 

3 Sekret – Systematyczność.

Wiele osób stosujących Afirmacje, oczekuje natychmiastowych i bardzo szybkich efektów nie zdając sobie sprawy z tego że latami kreowały swoje negatywne przekonania, a teraz muszą odwrócić ten proces i zastąpić negatywne przekonania i myśli – pozytywnymi. Im dłużej były kreowane i przyswajane negatywne przekonania i nawyki to tym dłużej należy pracować z Afirmacjami aby osiągnąć pożądane zmiany. Cierpliwość i systematyczność pomogą Ci szybciej osiągnąć zamierzone efekty. Daj sobie odpowiednią ilość czasu na zakodowanie nowych wzorców i przyjęcie ich jako nową rzeczywistość.

4 Sekret – Działanie.

Aby w Twoim życiu zaszły realne zmiany, to oprócz zmiany Twojego myślenia i dotychczasowych przekonań musisz zrobić następny krok. Kolejnym ważnym krokiem jest DZIAŁANIE, którym poprzesz i aktywujesz swoje zmiany w myśleniu i przekonaniach. Jeżeli na przykład nie wierzyłeś dotąd że możesz być bogaty i miałeś negatywne przekonania na temat pieniędzy, a teraz dzięki pracy z Afirmacjami zaczyna to się zmieniać i zaczynasz myśleć, że możesz zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo i dobrobyt, to jest to najwłaściwszy moment aby zacząć w tym kierunku DZIAŁAĆ. Możesz między innymi rozejrzeć się za lepszą pracą, ubiegać się o podwyżkę, znaleźć dodatkowe dochodowe zajęcie, lub może już warto pomyśleć o założeniu własnego biznesu. Są to działania zależne tylko i wyłącznie od Ciebie, ponieważ to Ty kreujesz swoje życie i swoją przyszłość.

Przedstawione Sekrety są Czterema Ważnymi Warunkami, które są konieczne do zrealizowania, aby Afirmacje mogły przynieść oczekiwane pozytywne efekty.

Podsumowując:

-Afirmacje muszą być prawidłowo dobrane i sformułowane.

-Afirmacje muszą Trafić do Twojej podświadomości i zastąpić Twoje negatywne przekonania pozytywnymi przekonaniami i nawykami.

-Afirmacje musisz stosować systematycznie, regularnie i przez odpowiedni okres czasu.

-Pracę z Afirmacjami musisz poprzeć swoim aktywnym działaniem.

Bez względu na to czy dopiero zaczynasz pracę z Afirmacjami, czy też masz już jakieś doświadczenie w tym kierunku, to wiedz że poczucie własnej wartości i dobra samoocena są kluczowym aspektem w Twoim codziennym życiu i rozwoju osobistym.

Osoby, które trafiają na Stronę Skutecznych Afirmacji często pytają od jakiego Nagrania powinny zacząć pracę z Afirmacjami. Zdecydowanie każdemu polecamy nagranie ,,Pokochaj Siebie,,. Bo bez względu na to jaki aspekt w swoim życiu chcesz poprawić to Album ,,Pokochaj Siebie,, jest podstawą w budowaniu wiary w siebie, samoakceptacji i pozytywnej przyszłości.

 

Wysokie poczucie własnej wartości, wiara w siebie i samoakceptacja pomogą Ci w wielu aspektach Twojego życia: w związkach i relacjach, w odnalezieniu nowej pracy, w zachowaniu zdrowia i energii, w poprawie statusu materialnego, w motywacji czy też w uwolnieniu się od fobii i nałogów.Dzięki Afirmacjom masz możliwość zmiany swojego dotychczasowego życia. Zaprogramuj w pozytywny sposób swoją podświadomość. Siła sugestii zawarta w Afirmacjach ma niezwykłą moc.

Autor Artykułu: Hubert Pierzchało

Hubert Pierzchało jest doświadczonym psychologiem transpersonalnym, terapeutą oraz certyfikowanym nauczycielem medytacji OSHO. Zasłynął jako pionier podprogowej metody programowania podświadomości w Polsce i twórca pierwszych polskojęzycznych afirmacji subliminalnych na świecie. Dodatkowo, pełni funkcję dyrektora polsko-angielskiej firmy coachingowej M&W Creative Coaching LTD. Jest również autorem pracy naukowej pt. "Afirmacje Podprogowe Jako Metoda Programowania Podświadomości".

"Moją misją jest dostarczenie Ci rzetelnej wiedzy na temat potencjału Twojej podświadomości oraz przedstawienie skutecznych, bezpiecznych i sprawdzonych technik. Możesz zacząć je stosować już dziś, aby realizować swoje pragnienia i marzenia."

>