Bądź wspaniałym Rodzicem

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna – jako rodzice – grają w jednej drużynie, której celem jest uczynienie dziecka szczęśliwą osobą, a siebie – spełnionym rodzicem.

Dobrzy rodzice to przede wszystkim rodzice, którzy są blisko ze swoim dzieckiem. Emocjonalnie, ale i fizycznie. Mają czas, są cierpliwi, zaangażowani w swoją rolę, gotowi do bycia wzorem. Słuchają, uczą, wymagają, ale umieją też się bawić. Wiedzą, co boli, co cieszy, co dla ich dziecka jest ważne. Wiedzą, bo znają swoje dziecko.
Wychowywanie dzieci to prawdopodobnie najbardziej wymagająca praca pod słońcem, dlatego bycie wspaniałym rodzicem bywa naprawdę trudne.

Bycie rodzicem trwa właściwie 24 godziny na dobę. Może warto zatem stać się niezastąpionym i wspaniałym rodzicem?

Ucząc norm zachowania, okazując małemu dziecku miłość i szacunek, rodzice stają się dla niego autorytetem i wzmacniają łączącą ich wieź. Dziecko, które zna ograniczenia potrafi odróżnić dobro od zła, zna swoją pozycję w rodzinie i ma poczucie bezpieczeństwa.

Każdy może być wspaniałym rodzicem, ale trzeba chcieć uczynić z wychowywania priorytet.
Umiejętność porozumiewania się ze swoim dzieckiem to najprawdopodobniej najważniejsza umiejętność rodziców.
Kiedy dzieci wiedzą, że mogą porozmawiać o swoich sprawach z rodzicami, czują, że są ważne i kontrolują sytuację. Dobra komunikacja jest podstawą uczenia dzieci samooceny, pokojowego rozwiązywania problemów i współpracy z
innymi.

 

Kiedy dorośniemy, często zapominamy, jak to było być dzieckiem. Dajemy się wciągnąć w wir codzienności, ograniczając swoje życie do zarabiania pieniędzy, spłacania rat i wychowywania dzieci. Zapominamy, że one również mogą nas czegoś nauczyć. Jeśli będziemy wrażliwi i uważni, pokażą nam, jak cudowne i fascynujące może być nasze życie, o czym w mniejszym lub większym stopniu zapomnieliśmy. Dzieci przypomną nam, jak żyć chwilą obecną.

Dzieci naśladują to, co robią dorośli, dlatego ważne jest by rodzic swoim zachowaniem dawał dobry przykład. Pamiętaj, że rodzice są pierwszym wzorcem do naśladowania dla dzieci.

Dziecko powinno mieć poczucie, że może liczyć na wsparcie obojga rodziców zawsze, kiedy tego potrzebuje.
Bądź wspaniałym rodzicem na co dzień.

Dzieci chowane w ciepłej atmosferze będą mogły w przyszłości ofiarować innym więcej miłości i współczucia. Wielu uczonych robiło badania, których wyniki jednoznacznie wskazują, że takie zachowanie jest tak samo ważne dla rozwoju osobowości jak jedzenie dla rozwoju ciała.
Wakacje to idealny okres żeby spędzić więcej czasu ze swoim dzieckiem i zbudować z nim wspaniałe relacje.

Na naszej stronie pojawił się właśnie, najdłużej chyba oczekiwany ze wszystkich album z afirmacjami….
,, Bądź wspaniałym Rodzicem ,,

Dzięki niemu możesz stać się lepszą mamą lub lepszym ojcem.  Jak…?

To bardzo proste:   To Nagranie Subliminalne pomoże Ci w najważniejszej rzeczy:
W zapanowaniu nad negatywnymi emocjami i reakcjami w stosunku do dzieci.

Umiejętność OPANOWANIA  EMOCJI jest KLUCZEM do zbudowania dobrej relacji ze swoim dzieckiem…bez względu na to ile ono ma lat.
Szczegóły znajdziesz na naszej stronie:
http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zwiazki/afirmacje-badz-wspanialym-rodzicem/

Zostań możliwie najlepszym i wspaniałym rodzicem. Pamiętaj, że wychowywanie dzieci to ważna, ale i wdzięczna misja. Ucz je i kochaj. Przyłóż się do tego jako do najważniejszego zadania w swoim życiu.

Jeśli chcesz być Wspaniałym Rodzicem, zapanować nad emocjami i zbudować lepsze  relację ze swoim dzieckiem to odwiedź naszą stronę.

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>