Ciało Ma Rację

Czy zastanawiałeś się kiedyś co jest Tobie najbliższe?

To takie proste – Twoje Ciało.

Ważne jest aby nawiązać ze swoim ciałem dobry kontakt, potrzebna jest Ci wiedza, która pomoże lepiej poczuć swoje Ciało.

Gdy jesteś w pełni świadomy swojego własnego ciała to w pewien sposób wzmacniasz jego codzienne funkcjonowanie a także samouzdrawianie.

Twoje Ciało codziennie robi dla Ciebie coś niezwykłego – zamienia wszystkie ,,rzeczy,,( nie wszystko można nazwać pokarmem)które wrzucasz do środka w energię, krew, komórki itd.

Kiedy zaczniesz komunikować się z własnym ciałem to wszystko stanie się dla Ciebie prostsze. Ciało nie może być do niczego zmuszane i nie wolno z nim walczyć. Każdy taki konflikt to ogromne napięcie. Naucz się słuchać swego ciała i z nim rozmawiać. Kiedy zaczniesz słuchać swego ciała, to też zaczniesz go rozumieć. Ważne jest aby umieć rozróżnić potrzeby ciała od potrzeb umysłu i większą uwagę poświęcić właśnie potrzebom ciała. Ile razy zdarzyło ci się jeść coś pysznego, gdy Twoje Ciało dawało Ci sygnały,, już dość, już nie mogę, jestem pełny, mam mdłości….,, a umysł zachęcał ,,ale to takie smaczne, jeszcze tylko kawałeczek…,, i co wtedy robisz? Najczęściej słuchasz umysłu!

Kiedy twoje podejście do Ciała się zmieni to będzie Ci łatwiej je zrozumieć.

Powiedzmy że Twoje Ciało służy Ci średnio przez 80-90 lat. Nie ma innego mechanizmu, który można by było z nim porównać. Przez ten czas częściej traktujesz je jako swojego wroga niż jako przyjaciela ( oczywiście są wyjątki). Twoje Ciało troszczy się o Ciebie w każdy możliwy sposób, nie przestaje nawet wtedy kiedy śpisz. Zjadasz różne rzeczy i nie martwisz się co dalej,co dzieje się po tym jak je połkniesz. Nie pytasz Ciała czy umie strawić to co zjadłeś. Twoja wewnętrzna chemia robi swoje bez Twojego udziału. Nie zakłócaj swojej równowagi, będąc w harmonii ze swoim ciałem-  będziesz w zgodzie z naturą.

Słuchaj uważnie i świadomie swojego serca a nigdy się nie pomylisz. Postępuj zgodnie z jego głosem i podążaj w te stronę w którą ono kieruje.

Zacznij zwracać uwagę na szczegóły. Na przykład: Twoje ciało jest w doskonałym zdrowiu i dobrej kondycji – zwróć na to uwagę, uświadom to sobie. Zjadłeś dobry posiłek i Ciało jest usatysfakcjonowane , zadowolone – uświadom to sobie. Stawaj się coraz bardziej świadomy przyjemności jakie odczuwasz, pozytywnych stron życia, radości.

Kontakt ze swoim Ciałem oznacza dużą wrażliwość. Najczęściej nawiązujesz kontakt ze swoim ciałem tylko w chwili zagrożenia , gdy odczuwasz ból, niepokój, cierpienie. Spróbuj nawiązać kontakt z Ciałem wtedy , kiedy wszystko jest w porządku. Pozostań czujny, doświadczaj tego kontaktu codziennie i ciesz się nim.

Kiedy następuje konflikt między umysłem a ciałem, prawie zawsze rację ma Ciało a nie umysł, bo jest ono naturalne a umysł jest społeczny i podatny na wpływy.

Naucz się relaksować. Jeśli będziesz w stanie poświęcić sobie godzinę lub dwie dziennie na odpoczynek i relaks  uda Ci się łatwiej wniknąć w głąb siebie i zrozumieć swoje ciało. Dzięki temu zmieni się jakość Twojej codzienności, staniesz się bardziej skoncentrowany i spokojniejszy.

Słuchaj swojego ciała i nie porównuj się z innymi. Jesteś unikatowy i nigdzie nie ma nikogo identycznego jak Ty. Jeśli kochasz i słuchasz siebie- czujesz się dobrze sam ze sobą i przyciągasz pozytywnych ludzi. Naucz się być szczęśliwym sam ze sobą i otwartym  na życie. Do relaksacji i medytacji polecam Ci nagranie ,,Pokochaj Siebie,,

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>