Czakra Korony

Czakra Korony (Sahasrara) znajduje się na czubku głowy i posiada barwę fioletową (niekiedy białą). Jest ona związana z duchowością, stanowi pewnego rodzaju Twoją łączność z czymś wyższym.

Na tym poziomie zawierzasz swoje życie wyższemu przewodnictwu . Gdy otworzysz się na Czakrę Korony dostrzeżesz wyższe elementy w swoim życiu. Życie odbierasz wówczas jako wielki dar.

Utrzymanie świadomości na poziomie duchowym jest procesem wymagającym wielu starań. Czakra Korony odkrywa przed Tobą Twój prawdziwy cel życia duchowego. W przypadku gdy otwarcie zaakceptujesz wyższy cel, otrzymasz więcej energii i siły, by go osiągnąć.
Osoby które odbierają życie na poziomie Czakry Korony preferują raczej życie w samotności. Oddają się medytacji, rozmyślają , chętnie przebywają w otoczeniu przyrody.  Mają ciągłą łączność z wszechświatem dzięki czemu energia może swobodnie płynąć.

Brak równowagi na poziomie Czakry Korony sprawia, że trudno Ci się odnaleźć w życiu. Czujesz się wyobcowany, odcięty od rzeczywistości. W związku z czym z niepewnością oraz lękiem patrzysz w przyszłość. By utrzymać harmonię na poziomie Czakry Korony powinieneś dostrzec obecność czegoś wyższego i żyć w zgodzie ze swoją świadomością.
Siódma Czakra Korony jest specyficzną Czakrą, której nie da się doświadczyć  z własnej woli. Możesz jej doświadczyć tylko z pomocą  interwencji czegoś wyższego. Przy zrównoważonej Czakrze Korony w pełni korzystasz z życia a trwając w tej świadomości masz poczucie istnienia wieczności. Zdajesz sobie sprawę jak ważny jest Twój życiowy cel.

Poprzez pobudzanie Czakry Korony uczysz się cierpliwości. Masz świadomość,że panujesz nad czasem i nie musisz się nigdzie śpieszyć. Podążając duchową drogą musisz pamiętać o pewnych wyrzeczeniach związanych z rzeczami materialnymi. Proces ten jest niezbędny by wstąpić na nową duchową drogę.
O zablokowaniu Czakry Korony świadczy brak wewnętrznej harmonii i sensu życia. Dzięki odblokowaniu Czakry Korony masz lepszą łączność z tym co Cię otacza, osiągasz równowagę duchową i poczucie jedności ze wszechświatem.

Negatywne objawy, które mogą wystąpić przy zablokowanej Czakrze Korony to między innymi: chroniczne zmęczenie, zaburzenia energetyczne, nadwrażliwość na światło i dźwięk, depresje, silne migreny.

Poprzez rozwój Czakry Korony rozwiązują się ograniczające blokady w pozostałych czakrach i ich energie zaczynają swobodnie przepływać. Każda czakra będąc na  swoim właściwym poziomie  wyraża najwyższy potencjał. Podczas otwierania się  Czakry Korony coraz częściej będziesz przeżywał chwile równowagi i balansu. Twoja świadomość stanie się naturalnie aktywowana.

Chcąc aktywować swoją Czakrę Korony  i  dostrzec obecność czegoś wyższego i żyć w zgodzie ze swoją świadomością używaj Afirmacji. Słuchaj nagrań i dźwięków, które zsynchronizują Twoją Czakrę Korony i pozytywnie wpłyną na aspekty, za które ta Czakra odpowiada.

 

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>