Czakra Splotu Słonecznego

 

Czakra Splotu Słonecznego umiejscowiona jest poniżej miejsca w którym zrastają się żebra.
Czakra ta związana jest z Twoim poczuciem wartości i odznacza się żółtą barwą.

Dotyczy takich cech jak pewność siebie, dążenie do wyznaczonych celów, kształtowanie własnych przekonań i poglądów. Odpowiada również za dokonać wyborów, podejmowanie decyzji, wewnętrzną dyscyplinę oraz samokontrolę.

Czakra Splotu Słonecznego pozwala odkryć w sobie odwagę i siłę by zmierzyć się z przeciwnościami które spotykasz w swoim życiu. Na poziomie Trzeciej Czakry bardzo ważna jest samokontrola.

Brak asertywności, poczucie winy gdy postępujesz nie tak jak inni tego oczekują, brak wiary we własne możliwości, brak pewności siebie – wszystko to są objawy dysharmonii właśnie tej czakry. Zauważ, że być może często postępujesz tak jak inni tego oczekują. Spełniasz czyjeś zachcianki by zyskać w jego oczach, by się dowartościować. Tak naprawdę jednak, nie jesteś w zgodzie z samym sobą i własnymi przekonaniami. Zatem nieważne jak bardzo byś się starał to działając wbrew sobie i niezgodnie z własnym sumieniem nie będziesz szczęśliwy.

Tak jak było w przypadku pierwszej i drugiej Czakry, aby energia mogła swobodnie się przemieszczać obie czakry muszą być w równowadze. Gdy tak nie jest, energia trzeciej czakry również nie może być w harmonii.
Brak równowagi w Trzeciej Czakrze objawia się gniewem, skąpstwem, wstydem i rozpaczą. Jest to brak siły do realizacji własnych celów życiowych, problemy z trawieniem, wątrobą, woreczkiem żółciowym i trzustką.
Osoby o zrównoważonej Czakrze Splotu Słonecznego charakteryzują się silną motywacją i dążeniem do określonego celu. Posiadają w sobie ogromną siłę i determinację w osiągnięciu tego czego pragną. Osoby te odnosząc sukcesy są jednocześnie pozytywnie nastawione do swojej konkurencji.

Zrównoważona energia daje poczucie wewnętrznej harmonii, bezpieczeństwa, łatwiej nawiązujesz kontakty z ludźmi. Warto skorzystać z energii Czakry Splotu Słonecznego, gdy stajesz przed dylematem i musisz rozwiązać jakiś problem. Wówczas energia ta pozwoli Ci pozbyć się wszelkich lęków i niepewności. Aktywowana i zbalansowana Czakra Splotu Słonecznego pomoże Ci również w zdawaniu egzaminów i przeprowadzeniu ważnych rozmów. Energia tej Czakry pozwoli Ci zrozumieć siebie i wypracować pewien mechanizm samokontroli, dzięki któremu będziesz w stanie dokonywać mądrych życiowych wyborów przez co życie stanie się łatwiejsze i lepsze.

Jeśli czujesz się zagubiony, a Twoje myśli są bardzo chaotyczne powinieneś zaktywizować Trzecią Czakrę.

Gdy będziesz utrzymywać równowagę na poziomie tego ośrodka energetycznego odzyskasz siły i uwolnisz się od problemów. Na odzyskanie równowagi korzystnie wpływa kolor żółty oraz kamienie : tygrysie oko, cytryn, bursztyn, topaz. Ważne zatem by wypracować w sobie wewnętrzną równowagę dzięki której będziesz mógł przyciągać do siebie to co dobre i potrzebne.

W celu zachowania prawidłowej pracy Czakry Splotu Słonecznego  pomocne będą nagrania z Afirmacjami.

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>