19 lutego, 2016

Czy odczuwasz ciągły brak energii?Czy czujesz, że Twoja energia jest uśpiona?Czy masz wrażenie, że jesteś wykorzystywany i manipulowany?

Energia to życie, Twoje życie fizyczne i emocjonalne. Gdy jej poziom jest optymalny, funkcjonujesz prawidłowo. Twoja energia naturalnie się odnawia, ale tylko wtedy kiedy odpowiednio ją zarządzasz i o nią dbasz. Energia jest bezpośrednio związana z ruchem i to właśnie odpowiednia dawka ruchu i aktywności pobudza Twoją energię do prawidłowego krążenia i przepływu.Odpowiednia dawka odpoczynku, snu, zdrowa dieta, aktywność i satysfakcjonujące życie emocjonalne pozwalają utrzymać energię na stałym poziomie.

Jeśli czujesz zmęczenie, ospałość i spadek energii z powodu, którego nie potrafisz ustalić powinieneś szczegółowo przeanalizować swój tryb życia, czy jest w nim harmonia i balans, czy ostatnio z czymś nie przesadziłeś i jakie może być źródło odczuwanego stresu. Gdy już to ustalisz powinieneś zmienić swoje dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia: gdy zbyt dużo pracujesz znajdź czas na relaks i odpoczynek, gdy Twoja aktywność jest zerowa zastanów się jaka forma ruchu byłaby dla Ciebie najlepsza i najbardziej satysfakcjonująca.

 

Może też zdarzyć się tak, że energii i siły pozbawia Cię głęboki wewnętrzny konflikt lub żyjesz wśród osób które nie pozwalają Ci realizować siebie i Twoich potrzeb i do których nieświadomie się dostrajasz. Może trwasz i funkcjonujesz w trudnym związku z obawy przed zmianą?Jeśli energii pozbawia Cię praca zawodowa i przez dłuższy czas robisz rzeczy, które nie sprawiają Ci satysfakcji i przestały motywować Cię do działania musisz dokonać radykalnych zmian. Może lepiej zacząć robić coś co aktywuje Twoją energię do działania i zapobiegnie pogłębiającej się frustracji. Bo jeśli poświęcasz energię czemuś co Cię nuży i dołuje to nie dostajesz jej z powrotem, a podstawą jest wymiana energii.

W związkach i relacjach też bardzo ważna jest wymiana energii między partnerami. Jeśli jedna ze stron jest cały czas czynna a druga jest ciągle bierna to powstaje brak równowagi i balansu, a przepływ energii zanika. Najczęściej dzieje się tak kiedy jesteś w związku z partnerem, który wciąż od Ciebie czegoś oczekuje, a jego sposób bycia jest mocno roszczeniowy. Kiedy jesteś tego nieświadomy, to dostrajasz się i dopasowujesz do jego oczekiwań. Jest Ci źle, ale nie wiesz dlaczego i nie wiesz co masz zmienić. Uświadomienie sobie jakości swoich relacji czy związków jest pierwszym krokiem do dokonania potrzebnych zmian.

 

Kolejny obszar to relacje przyjacielskie. Bycie pomocnym i usłużnym może dawać Ci satysfakcję, ale możesz nie zauważyć kiedy stajesz się wykorzystywany lub manipulowany. Poczucie bliskości i przyjaźni to potrzeby, dla których jesteś w stanie dużo poświęcić i dlatego jesteś w stanie długo tkwić w relacjach, które wysysają z Ciebie energię. Czy zdarzyło Ci się przebywać z osobami przy których czułeś, że coś się dzieje kosztem Twojej energii? Dzieje się tak wtedy, gdy ktoś oczekuje od Ciebie tego co chce dostać. Takie manipulacje możesz odczuwać na poziomie ciała jako silne zmęczenie, ból głowy, spadek energii.

Kiedy w swoim otoczeniu masz wciąż kontakt z Taką wiecznie niezadowoloną osobą, ale bardzo Ci bliską jak na przykład: brat, rodzice, siostra, dziadkowie, to musisz zdobyć się na odwagę aby to przerwać i przestać być odpowiedzialnym za ich ciągłe niezadowolenie. Tutaj musisz przerwać swoje ciągłe starania i zająć się sobą, bo cokolwiek zrobisz lub nie i tak będzie źle. Jeśli chcesz Uzdrowić Swoje Relacje i zadbać o swoje dobre samopoczucie możesz spróbować pracy z Afirmacjami Subliminalnymi, które dają bardzo dobre efekty uwalniające.

 

Jeśli często odczuwasz brak energii, musisz zdać sobie sprawę, że jesteś w stanie i możesz kontrolować swoje myśli i uczucia. Zastanów się nad swoim sposobem myślenia o rzeczywistości. Zwróć uwagę na słowa, które wypowiadasz, bo tak właśnie afirmujesz swoją rzeczywistość. Zmieniaj swoje negatywne poglądy na pozytywne lub przynajmniej neutralne. Zmieniając te proste nawyki, sprawisz że Twoja energia zostanie aktywowana, zacznie krążyć i doda Ci skrzydeł.

Autor Artykułu: Hubert Pierzchało

Hubert Pierzchało jest doświadczonym psychologiem transpersonalnym, terapeutą oraz certyfikowanym nauczycielem medytacji OSHO. Zasłynął jako pionier podprogowej metody programowania podświadomości w Polsce i twórca pierwszych polskojęzycznych afirmacji subliminalnych na świecie. Dodatkowo, pełni funkcję dyrektora polsko-angielskiej firmy coachingowej M&W Creative Coaching LTD. Jest również autorem pracy naukowej pt. "Afirmacje Podprogowe Jako Metoda Programowania Podświadomości".

"Moją misją jest dostarczenie Ci rzetelnej wiedzy na temat potencjału Twojej podświadomości oraz przedstawienie skutecznych, bezpiecznych i sprawdzonych technik. Możesz zacząć je stosować już dziś, aby realizować swoje pragnienia i marzenia."

>