Fobia Społeczna – Uwolnij się!

Czy znane jest Tobie uczucie  przyspieszonego  bicia serca, spoconych dłoni , napiętych mięśni? W głowie gonitwa chaotycznych myśli lub zupełna pustka, lęk, zdenerwowanie i stres?
Powtarzasz w myślach słowa:
Nie mogę. Nie dam rady. Jestem do niczego.

Czy masz poczucie ciągłej obserwacji  i tego że źle wypadniesz? Stąd rodzi się trema. Wyrasta z poczucia, że możesz nie dać rady, nie spodobać się, nie ukazać się w korzystnym świetle.

W życiu codziennym, trema przybiera formę lęku społecznego.  Jest to taki rodzaj lęku, który nieodłącznie związany jest z obecnością innych ludzi, a bardziej szczegółowo – z ich tendencją do oceniania Twojej osoby i Twojego działania. Patrząc na siebie oczyma innych, widzisz osobę nieatrakcyjną, niezgrabną i nudną. Napełnia Cię  to smutkiem i obawą.

Zapewne sytuacjami  gdzie najczęściej odczuwasz silny lęk  są publiczne wystąpienia, spotkania formalne i nieformalne, poznawanie nowych osób i konfrontowanie się z nowymi sytuacjami, w których nie do końca wiadomo, jak się zachować. Silnie lękotwórczo działają sytuacje wymagające asertywnego zachowania, jak: zwrócenie do sklepu wadliwego towaru, obrona własnych poglądów, szczególnie tych sprzecznych z opinią otoczenia.  Problematyczne też staja się  zwykłe czynności wykonywane w obecności innych:  jedzenie w restauracji, praca we wspólnym pokoju, poproszenie kogoś o pomoc.

Odczuwanie  niskiego poziomu lęku w stresujących sytuacjach jest normalne i uzasadnione. Problem tkwi w proporcjach lęku. Kiedy twój lęk jest przesadzony w stosunku do sytuacji czy zdarzenia przybiera on postać fobii społecznej.

Charakterystyczny dla fobii jest obezwładniający lęk przed narażeniem się na śmieszność i kompromitację, który zazwyczaj nie ma żadnych racjonalnych przyczyn. Gdy cierpisz na fobię społeczną masz błędne wyobrażenie o własnych możliwościach i oczekiwaniach innych. Wydaje Ci się, że otoczenie wiele od Ciebie  wymaga, a Ty nie jesteś w stanie tym wymaganiom sprostać. Czy przekonany jesteś, że cokolwiek robisz, robisz to źle?

Przy silnej fobii społecznej  celowo  unikasz konfrontacji z innymi, wycofujesz się z życia towarzyskiego i wybierasz zawody, w których kontakt z ludźmi jest ograniczony. Cierpiąc  na  fobię społeczną doświadczasz trudności w nawiązywaniu bliskich kontaktów – nie potrafisz inicjować randek, nie rozpoczynasz kontaktu i nie umiesz go podtrzymać . Często w ogóle nie nawiązujesz bliskich, intymnych związków. Fobia zamyka Cię w ciasnym gronie sprawdzonych ludzi, a czasem fizycznie we własnym domu.

Dla dobrego samopoczucia psychicznego niezbędne jest doświadczanie akceptacji i aprobaty ze strony innych. Nie możesz ich jednak doświadczać, gdy unikasz towarzystwa. Twój rozwój osobisty i zawodowy zahamowany jest przez unikanie sytuacji nowych, dających szansę na zdobycie nowych umiejętności i poszerzenie zakresu wiadomości. Lęk powstrzymuje Cię przed ujawnieniem swoich rzeczywistych talentów.

Unikanie kontaktów oraz irracjonalne  reakcje mogą doprowadzić Cię do chronicznej samotności.
Niektórzy badacze nazywają lęk społeczny chorobą cywilizacyjną. Twierdzą, że procent osób, które mają zahamowania w kontaktach z innymi jest większy niż w przeszłości.

Fobia Społeczna – Uwolnij się!

Myśl pozytywnie stres 3Jeśli identyfikujesz się z tym co zostało tu napisane i Twoje odczucia pokrywają się z odczuciami i zaburzeniami występującymi u osób cierpiących na fobię społeczną, to chcę Ci powiedzieć że wiele osób korzystających ze specjalnego Nagrania Subliminalnego  doświadczyło niezwykle pozytywnych efektów znacznego obniżenia się czy też zupełnego uwolnienia od fobii społecznej.

Twoje myśli są głównym czynnikiem decydującym o emocjach jakich doświadczasz , emocje zaś są głównym motorem do działania. Twoje dzisiejsze życie jest efektem działań, decyzji i reakcji z przeszłości.

Jeżeli chcesz wykreować swoją lepszą przyszłość to przede wszystkim musisz uwolnić się od negatywnych myśli.

Jeśli chcesz skorzystać z nagrania uwalniającego od Fobii Społecznej – więcej informacji znajdziesz korzystając z linku:
http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/fobie/afirmacje-uwolnij-sie-od-fobii-spolecznej/

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

  • Kama pisze:

    Piotrze, pomoc m.in. psychologów i terapeutów jest niezbędna, żeby wskazać osobie z lękami społecznymi jej błędy poznawcze, ale to tylko wskazanie drogi. Nikt oprócz takiej osoby nie sprawi magicznie, że jej sposób myślenia się zmieni o 180 stopni. Ona sama musi to zrobić. To ciężka praca, ale nie kategoryzowanie się jako „ofiara” pozwala zrobić pierwszy krok.

  • >