Kochać

Miłość jest zjawiskiem bezpośrednio dotyczącym Twojego zachowania, wpływa na zachowanie się w społeczeństwie, zaangażowanie się w życie i relacje z innymi ludźmi.

Kochać jest sztuką. Ważne by nie starać się pozyskać miłości, lecz by samemu pokochać. Media prezentują nam liczne modele idealnych uczuć, które mają mało wspólnego z rzeczywistymi relacjami miedzi ludźmi. Nie staraj się wzbudzić uczucia innych poprzez zmianę swojego wizerunku, nie udawaj kogoś innego, nie graj. Bądź sobą.

Wiem, często trudno jest znaleźć ,,odpowiedni obiekt westchnień,,. Czy aby być szczęśliwym musisz za wszelką cenę znaleźć sobie odpowiednią osobę, którą pokochasz i która pokocha Ciebie? Czy źródło Twojego problemu tkwi w zdolności do pokochania?

W czasach współczesnych związki wyglądają często jak transakcje wymienne. Nie szukaj miłości w wartościach innych. Zacznij od samego siebie. Naucz się kochać siebie, by później samemu zostać pokochanym.

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek pomylić początkowy stan zakochania z dojrzałą, stałą miłością? Czy przez to rosły nieporozumienia między Wami?

Gdy zaczynasz się fascynować swoją drugą połową, pozwalasz by zmniejszył się między Wami dystans. Dążysz do doznania jedności. Moment ten jest zazwyczaj przepełniony spontanicznością, radością i podnieceniem. Towarzyszą mu silne emocje, bardzo często interpretowanie jako miłość, którą niekoniecznie muszą nią być. Gdy uczucie szaleństwa mija, zaczynasz dostrzegać wady partnera, a w codzienne życie wdziera się nuda i rozczarowanie. Czy doświadczyłeś kiedyś takiego uczucia?

Jedynym sposobem na uniknięcie niepowodzeń jest nauczenie się sztuki miłości poprzez poznanie i pokochanie siebie.

Jesteś niepowtarzalną jednostką, różnisz się od wszystkich innych ludzi zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Aby przezwyciężyć samotność potrzebujesz poczucia przynależności, jedności. Warto zaprzyjaźnić się z samym sobą.

Dojrzała miłość sprawia, że nie jesteś samotny. Gdy stajesz się zarówno kochającą jak i kochaną osobą, czujesz się bezpiecznie.

Czy marzy Ci się miłość dojrzała? Dawanie siebie, przy równoczesnym zachowaniu własnej indywidualności?
Aby w pełni się szanować, należy najpierw dobrze się poznać, wykazać wzajemne zainteresowanie potrzebami i dążeniami.

Konieczne jest poznanie samego siebie, by pozbyć się złudzeń i zaufać samemu sobie.

Pierwszą osoba, jaką poznajesz przychodząc na świat jest Twoja mama. Mama kocha Cię za to, że po prostu jesteś. . Nikt i nic nie zmieni tej miłości. Miłość macierzyńska jest przepełniona bezinteresownością. Z czasem w Tobie rodzi się pragnienie, aby sprawiać przyjemność innym.
Ze stanu bycia kochanym, pragniesz kochać.

Zupełnie inną miłością jest miłość między kobietą i mężczyzną. Miłość ta jest pragnieniem zespolenia się w jedności z drugim człowiekiem.  Kochasz jedną, konkretną osobę.

W miarę poznawania i zakochiwania się w drugiej osobie zaczynasz znać ją tak dobrze jak samego siebie. Jest to bardzo fascynujące. Powoli chcesz przebywać coraz częściej z druga osobą, pragniesz zburzyć dzielące Was mosty. Dążysz do uzyskania jak największej bliskości.

Jeżeli potrafisz kochać siebie, to potrafisz kochać innych. Jeżeli potrafisz kochać tylko innych, nie potrafisz kochać w ogóle. Jak możesz ofiarować coś, czego sam nie kochasz?

Filmy, piosenki w radiu, książki przedstawiają schematy odpowiednich partnerów.  Zdradzają gotowe przepisy na udany związek, choć zazwyczaj ma on mało wspólnego z prawdziwą miłością. Zamiast uczucia staje się ona ucieczką od samotności. Małżeństwo jest postrzegane jako idealnie funkcjonujący zespół, a przecież nie chodzi o to, by dwoje ludzi współpracowało ze sobą, ale by się kochało.

W kulturze wschodniej miłość samego siebie jest postrzegana jako nieodłączna część szczęśliwego życia. Oddawanie się medytacji i wnikanie we własne stany świadomości, dostrzeganie własnych zalet i wad uświadamia jak ważne jest pokochać samego siebie. Ludzie wschodu codziennie afirmują sobie pozytywne myśli o samym sobie.  Zatem drogą do pokochania drugiego człowieka jest nauczyć się kochać samego siebie.

Bardzo pomocne okazują się być Afirmacje Subliminalne.  Album: Pokochaj Siebie – pozwala na poczucie pełnej samoakceptacji i miłości do samego siebie. Jest on również pierwszym krokiem do stworzenia szczęśliwego, pełnego miłości związku.
Albumu Pokochaj Siebie możesz pobrać korzystając z linku:
http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zwiazki/afirmacje-pokochaj-siebie/

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>