Moc Uśmiechu

Co roku 3 Października obchodzimy Dzień Uśmiechu. To już za kilka dni!

Ale o uśmiechu warto jednak pamiętać przez cały Rok, ponieważ ma doskonały wpływ na Twój cały organizm.

Czy wiesz że statystyczny dorosły śmieje się tylko 15 razy dziennie gdy dziecko w wieku przedszkolnym śmieje się ponad 400 razy w ciągu dnia. Codzienny uśmiech i świadomy kontakt wzrokowy mogą wiele zmienić w życiu Twoim i otaczających Cię ludzi.

Przebywanie w towarzystwie złośnika i ponuraka to z pewnością ostatnia rzecz o jakiej marzysz. Osoby, które marudzą, narzekają i często wynajdują najczarniejsze scenariusze negatywnie wpływają na samopoczucie i nastrój swoich współtowarzyszy.

Na pewno jesteś bardziej otwarty na ludzi uśmiechniętych, pozytywnych, otwartych i szczęśliwych.

Uśmiech odzwierciedla Twoje wewnętrzne samopoczucie i tworzy szczęśliwy, oraz pozytywny nastrój w Tobie i wokół ciebie.

Działanie tego możesz sobie bardzo łatwo uświadomić: kiedy jesteś w złym nastroju i nagle przypomni Ci się coś przyjemnego z Twojej przeszłości, jakieś wspomnienie, uczucie, piosenka, zdjęcia, to z pewnością wróci uśmiech na Twojej twarzy i poprawi Ci się nastrój.

Fizycznie moc uśmiechu może zmienić Twój stan ducha i samopoczucie.

Częstsze uśmiechanie się nie tylko przyciągnie wielu pozytywnych ludzi do Twojego życia, przyniesie nowe doświadczenia ale poprawi też Twoje usposobienie i pomoże Ci stać się bardziej optymistycznym na co dzień.

Śmiech nie tylko poprawia nastrój, ale wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie. Dotlenia mózg przez co hamuje powstawanie hormonów stresu osłabiających Twój organizm. Pobudza cały układ odpornościowy stając się ważnym elementem walki z czynnikami chorobotwórczymi. Zwiększa wydzielanie endorfin zwanych hormonem szczęścia.

Śmiejąc się dotleniasz organizm, ponieważ w tym czasie do płuc dociera trzy razy więcej powietrza niż zwykle. Śmiech pomaga tez obniżyć ciśnienie krwi, poprawia krążenie i pozytywnie wpływa na pracę serca aktywując koncentrację sprawność i refleks. Śmiech także przyśpiesza trawienie i poprawia przemianę materii.

 

Każdy z nas posiada tak zwane neurony lustrzane. Kiedy dostrzegasz jakieś emocje u drugiego człowieka takie jak na przykład uśmiech, to automatycznie dostrajasz się do nastroju drugiej osoby. Ale pamiętaj że wygrywają emocje silniejsze i mocniej odczuwane więc pilnuj aby zarażać innych uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Uśmiech nic nie kosztuje a jednak jest tak bardzo cenny…

Albumy Skutecznych Afirmacji dzięki zawartym w nich pozytywnym przekazom, działają na Twój podświadomy umysł, co w następstwie dobroczynnie wpływa na Twoje zachowanie i funkcjonowanie. Pozytywne nastawienie, śmiech i optymizm staną się dla Ciebie naturalne.

Uśmiechaj się więcej, czerp z życia pełnymi garściami, wnieś więcej szczęścia w głąb siebie i do całego swojego otoczenia!

Pamiętaj! Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje!

http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/emocjonalne/afirmacje-mysl-pozytywnie/

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>