Najważniejsze w życiu …

Co dla Ciebie w życiu jest najważniejsze?

Co stawiasz na pierwszym miejscu, dom, karierę, rodzinę, pieniądze czy miłość?

Zapewne masz swój system wartości i to co jest najważniejsze dla Ciebie – dla kogoś innego może nie mieć aż takiego znaczenia.

Jeśli na co dzień podporządkowujesz się innym to możesz czuć, że czegoś w życiu Ci brakuje, czegoś bardzo ważnego, dającego spełnienie i satysfakcję.

Pamiętaj że masz wolną wolę i jeśli z niej nie korzystasz to musisz to zmienić. Nikt nie powie Ci jak masz żyć, myśleć i postępować. Kiedy pozwalasz się ograniczać czujesz rozczarowanie, ból i przestajesz działać. Często nie zastanawiasz się nad przyczyną swojego złego samopoczucia, jest Ci źle ale nic z tym nie robisz. Może to być kwestią odwagi lub strachem przed nowym i nieznanym.

Wolisz tkwić w tym co już znasz, choć nie jest Ci dobrze i jesteś nieszczęśliwy. Nie dowiesz się czy robiąc krok do przodu, w nieznane będzie lepiej czy gorzej – nie dowiesz się póki tego nie zrobisz. Takie decyzje mogą dotyczyć wszystkiego: toksycznego związku, znienawidzonej pracy, chorych relacji.

Szukając szczęścia na zewnątrz a nie w sobie samym nie unikniesz rozczarowań. Gdy masz tak zwanego doła to na pewno trudno Ci o pozytywne myślenie czy optymizm. Dlatego musisz to przyjąć, zaakceptować i przeżyć. I choć przyczyna tkwi na zewnątrz to rozwiązanie znajduje się najczęściej w Tobie.

Zadbaj o siebie i idź przez życie swoją własną drogą, bez poczucia winy i tłumaczenia się.

 

Miłość jest czymś czego potrzebujesz w swoim życiu aby być szczęśliwym i spełnionym. Miłość daje poczucie bezpieczeństwa i przynależności, daje siłę, moc i chęć do życia. Niestety nie ma jednej sprawdzonej drogi na doskonałe życie. Jesteś jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy dlatego Twoja życiowa droga będzie wyjątkowa i Ty sam wybierasz swój kierunek.

Kiedy ostatnio zastanawiałeś się nad tym czego tak naprawdę chcesz, co da Ci szczęście i spełnienie? A może już wiesz co to jest ale nie umiesz lub boisz się zrobić coś, aby to osiągnąć? Masz dwa wyjścia: zostawić wszystko tak jak jest, lub działać i zrobić pierwszy krok w kierunku spełnienia swoich marzeń, zamierzeń, celów…

Lepiej zrobić i żałować (oczywiście ewentualnie jeśli coś nie wyjdzie :)), niż żałować że się nie zrobiło!

Najważniejsze w życiu jest życie ! Każdy dzień może być fantastyczny i niepowtarzalny, zależy to tylko od Twojego nastawienia. Jest taka powtarzająca się prawidłowość, że: optymistom żyje się lepiej, zdrowiej i szczęśliwiej.

Największym wyzwaniem w życiu jest odkrywanie kim jesteś, drugim- to bycie szczęśliwym i zadowolonym z tego co odkryłeś.

Być może czasem robisz rzeczy, które inni postrzegają jako szaleństwo, ale pamiętaj że to Ty masz być szczęśliwy i zadowolony ze swoich wyborów i działań a nie inni. Nie pozwól innym zarażać siebie ich negatywnymi nastrojami, przekonaniami i narzekaniem. Utrzymuj kontakty z osobami, które są pozytywne, kierują się miłością, są radosne, przyjazne i pełne empatii.

Przejmij kontrolę nad swoim życiem, nie siedź, nie czekaj aż coś się wydarzy, bo jeśli nie podejmiesz działania to nic się nie wydarzy. Działaj, aby osiągnąć to o czym marzysz i za czym tęsknisz.

Twój rozwój musi rozpocząć się od zmiany przekonań, z tych, które zniechęcają Cię do działania na takie, które dodadzą Ci odwagi i poczucia pewności siebie. Zawsze możesz osiągnąć to czego chcesz jeśli tylko jesteś w to w pełni zaangażowany.

http://skuteczneafirmacje.com/

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>