Jak odnaleźć Swój Życiowy Cel ?

Dookoła czego kręci się Twoje życie, co jest dla Ciebie najważniejsze, do czego dążysz?
Czy dla Ciebie również tak jak dla większości osób życie kręci się dokoła materialnych celów i chęci posiadania?
Czy może Twoje aspiracje są wyższe, może Ty szukasz swojej misji, może Twój cel ma dla Ciebie większą wartość niż tylko chęć posiadania?

Jak często zastanawiasz się nad tym, do czego dążysz?

Na pewno łatwiej jest żyć z dnia na dzień realizując swoje krótkotrwałe cele, mniej lub bardziej ambitne osiągnięcia. Najczęściej dotyczą one głównie, wychowywania dzieci, zakupu różnych przedmiotów, podróży, drobnych osiągnięć sportowych lub lepszego stanowiska pracy. Nie są to cele życiowe. Są to tylko krótkotrwale ambicjonalne cele. Oczywiście są one bardzo istotne w Twoim życiu. Ale są to tylko życiowe etapy, które przechodzisz naturalnie.

Dobry  życiowy cel nie powinien być czymś, co ktoś Ci może dać lub odebrać. Nie może być to przedmiot, który możesz zakupić. Nie może to być również przysługa/przyjemność, co jest uzależniona od kogoś innego. Cel życiowy raczej nie może być czymś, co można określić według standardów materialnych lub osiągnięć. Musi być to coś oddalone od Twojego ego.

Dobry  życiowy cel powinien być czymś, co jest na tyle ambitne, że wymaga Twojego pełnego poświęcenia. W wielu przypadkach jest to coś co nie jest zgodne z tym w którą stronę społeczność chciałaby Cię ukierunkować. Jest to coś, co powoduje bardzo pozytywne uczucia, kiedy myślisz lub mówisz o tym. A w chwili gdy Twoje działania są w imię tego celu wówczas jesteś temu całkowicie oddany.

Dobry  życiowy cel, nie jest czymś przynoszącym korzyści. Jest to sposób na życie. Coś, co pomoże Ci realizować się.
Pomyśl, jeśli w swoim życiu będziesz kładł nacisk tylko na dobra materialne, będzie zależało Ci tylko na tym by posiadać piękny dom, samochody oraz gadżety. To co się stanie z Tobą, kiedy zabraknie Ci środków finansowych albo gdy nowości przestaną Cię cieszyć? Jakie lekarstwo będzie wtedy w stanie Tobie pomóc?

Nie musisz dokonywać wyboru między karierą lub rodziną i Twoim wyższym celem. Nie musisz zostawiać tego, co Cię otacza.

Jeśli masz jakiś talent, to dany Ci on był abyś mógł spełniać się w danej dziedzinie. To jest jak powołanie. Musi to być coś, co czujesz wewnątrz siebie. Coś, co spowoduje, że z radością budzisz się rano. Coś, co Cię spełnia tak bardzo, że powoduje sytuacje, w których przestajesz odczuwać pragnienie tylko i wyłącznie zdobywania czy też posiadania. Chcesz dawać, tworzyć, pomagać. Przestajesz instynktownie zagarniać, ponieważ już nie potrzebujesz tych wszystkich zewnętrznych rzeczy by poczuć się zadowolonym. Przestajesz denerwować się błahymi problemami. Wiesz już, po co tu jesteś. Zadowolenie promieniuje z Ciebie przez to, kim jesteś.

Życiowy cel  nie jest jakąś konkretną drogą. Może się on zmieniać. Jest to tworzenie i uczenie się. Jest to służenie innym na różne sposoby. Chodzi o to, żebyś odnalazł coś, w czym czujesz się wspaniale, co daje Ci ogromną satysfakcję.

Czasami ciężko jest odkryć, to co jest Twoim życiowym celem, ponieważ żyjesz w społeczeństwie, w którym jest mnóstwo różnych nacisków by być najlepszym, by osiągać najwięcej, być najinteligentniejszym itd. Takie nastawienie często odciąga Cię od Twego prawdziwego „ja”.

Jeśli chcesz odkryć swój życiowy cel, jeśli czujesz że czegoś Ci brakuje to jest coś co Ci pomoże: Skuteczne Afirmacje aktywują Twoją intuicję, twoje wewnętrzne poczucie, dzięki czemu dokonasz najwłaściwszego wyboru.
http://skuteczneafirmacje.com/sklep/motywacja/afirmacje-zyciowy-cel/

Żyj tak abyś nie żałował żadnego dnia. Bo tak naprawdę celem życiowym jest odnalezienie swojego prawdziwego „ja”!

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>