Pozytywna Energia Twojego Domu

Twój dom jest częścią Ciebie, a Ty jesteś jego częścią. Istnieje pewne połączenie, które istnieje między Tobą a zamieszkiwaną przez Ciebie przestrzenią.

Wkrótce po wprowadzeniu się do nowego domu, mieszkania Twoja energia i energia miejsca zaczynają się przenikać, a dom staje się Twoim odbiciem – fizycznie umysłowo i emocjonalnie. Można to zaobserwować chociażby na przykładzie bałaganu w domu, który nie tylko symbolizuje bałagan w głowie ale także go odwzorowuje.

Jeśli więc w Twoim domu przepalił się bezpiecznik, okna są nieszczelne, psują się sprzęty to wiedz że większość tych kłopotów jest tak naprawdę odzwierciedleniem Twoich problemów w życiu, bo każdy aspekt Twojego domu łączy się z aspektem Twojego samopoczucia.

Dom nie jest tylko fizyczną powłoką, to przestrzeń, z którą jesteś w zażyłych stosunkach, w niej płaczesz, śmiejesz się, śnisz, kochasz, to przestrzeń Twoich myśli i uczuć.

Dom wyraża Twoją energię i jest przedłużeniem Twojej fizyczności. Oto kilka najprostszych przykładów odzwierciedlających ten związek. Jeśli ulepszysz instalację elektryczną i wymienisz stare bezpieczniki na bezpieczniki nowego typu, to będzie to miało wpływ na Twój układ nerwowy, a Ty będziesz bardziej opanowany. Jeśli zaś pomalujesz każde pomieszczenie na inny kolor, to pozwoli Ci to odkryć różne aspekty swojej osobowości. Z urządzaniem mieszkania jest jak z kupowaniem ubrań; kupujesz takie ubrania w których będziesz się czuł dobrze i które będą odbiciem Twojej osobowości. Tak samo kupując czerwony ekspres do kawy, sprawiasz że reprezentuje on Twój charakter, a Twoje samopoczucie poprawia się gdy z niego korzystasz.

Już kształt domu czy mieszkania ma wpływ na panującą w nim energię, a przez to na jego mieszkańców. Rozłożysty prostokątny dom ma odmienną energię od prostokątnego i wąskiego. Tak samo rodzaj budynku: dom parterowy czy wieżowiec też ma znaczenie. Jeśli mieszkasz w parterowym domu, to na obecnym poziomie świadomości będziesz koncentrował się na codziennym życiu. Jeśli zamieszkujesz przestronny strych to będziesz skupiać się na rozwoju duchowym i wyższych stanach świadomości. Jeśli posiadasz dużą piwnicę – oprócz nadmiaru rzeczy będziesz też magazynować emocje, w przeciwieństwie do osób, które piwnicy nie mają i przez to muszą mierzyć się z przeszłością i radzić sobie z dawnymi uczuciami.

 

O ile na kształt domu czy mieszkania, nie bardzo masz wpływ- chyba że akurat się przeprowadzasz- o tyle zawsze możesz przeorganizować konkretne pomieszczenia w dotychczasowym miejscu zamieszkania. Najprostszym sposobem jest odpowiedni wybór mebli i sprzętów. Jeśli Twoje mieszkanie zapełnione jest antykami to musisz się liczyć z tym, że posiadają one energię minionych pokoleń- dobrą lub złą…

Jeśli jesteś osobą, która lubi posiadanie tak zwanych ,,sprzętów z duszą,, w swoim domu to musisz też mieć świadomość, że energia tych mebli i sprzętów ma ogromny wpływ na to jak się czujesz na co dzień, bo energia ta niesie ze sobą pewien bagaż doświadczeń poprzednich właścicieli.

Jeśli chcesz trochę zniwelować tę energię możesz zastosować rytuały oczyszczające, możesz okadzić meble kadzidłem lub białą szałwią, a przez to zminimalizujesz oddziaływanie tej energii na Ciebie i na ogólną energię Twojego domu.

 

Bez względu na to czy wolisz meble z historią czy nowe prosto ze sklepu, zwróć uwagę na ich ustawienie, które może blokować lub ułatwiać przepływ energii. Oto kilka rad dotyczących ustawienia mebli: unikaj ich w korytarzu; w miejscu przechodnim zostaw metr na swobodne przejście; nie ustawiaj mebli po przekątnej ; zminimalizuj posiadanie mebli o ostrych kantach- wybieraj te z zaokrąglonymi rogami; łącz materiały – drewno łagodzi, a kamień i metal stabilizują energię.

Energię w domu czy mieszkaniu blokują nagromadzone i nieprzydatne rzeczy. Zazwyczaj osoby, które mają tendencję do gromadzenia mniej lub bardziej potrzebnych przedmiotów, mebli pamiątek itp., tłumaczą to przywiązaniem, sentymentem lub nazywają twórczym bałaganem. Jednak nie zdają sobie sprawy, że zagracone pomieszczenie odzwierciedla panujący bałagan w głowie i życiu. Posiadanie i gromadzenie przedmiotów jest też oderwaniem się od życia codziennego i działa podobnie jak używki, dając wrażenie uczucia spełnienia, a tak naprawdę Cię przytłaczając. Dlatego co jakiś czas warto pozbyć się zbędnych przedmiotów i mebli, by poczuć przestrzeń, oddech i poprawę jakości życia każdego dnia.

 

Zrozumienie energii swojego miejsca zamieszkania, pozwoli Ci pojąć jej nieuniknione oddziaływanie. Kształt, struktura, wystrój, rozkład domu i wiele innych składają się na jego unikatowość.

Energia domu kształtuje obszary Twojego życia, ale zamieszkują też w nim wzorce energii osobistej, złożone z myśli, przekonań i emocji. Wszystkie te energie składają się na wyjątkową dla Twojego domu i życia energię. Za to każdy z aspektów domu- pokoje, instalacje, elewacja i otoczenie zewnętrzne – symbolizują przejaw Twojego własnego ,,ja,,. Zrozumienie tego pozwoli Ci wydobyć na jaw swoją podświadomość. Kiedy dostroisz się do energii swojego domu, będziesz mógł dokonywać bardziej świadomych zmian w życiu.

 

http://skuteczneafirmacje.com/

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>