5 kwietnia, 2016

Ile razy zdarzyło Ci się myśleć, że masz zwykłe życie, nudne, czasem poplątane, pełne zamieszania albo zbyt tragiczne? Ile razy narzekałeś trwoniąc w ten sposób okazje by doświadczać radości, spełnienia i rozwijać się?

Pozytywne zmiany są możliwe w każdym wieku, o każdej porze i w każdej chwili. Zamiast widzieć siebie jako kogoś zwykłego i pospolitego, a swoje życie jako pełne problemów i niepowodzeń możesz spojrzeć w głąb siebie i dostrzec, że tak naprawdę Twoje życie jest lub może być wielką przygodą, którą warto przeżyć. Możesz przekonać się, że masz wewnętrzną moc i możesz sprawić by inni wokół Ciebie uśmiechali się i doświadczali uwagi i miłości. Twojej miłości. Wszystko co robisz i jak to robisz ma znaczenie i wpływ na Twoje życie i życie Twoich bliskich.

Drobną pozytywną zmianą w sobie możesz uczynić ogromną różnicę w świecie.

 

Żeby coś zmienić w swoim życiu nie musisz zmieniać pracy, partnera czy też miejsca zamieszkania. Wystarczy, że każdego dnia zrobisz coś pozytywnego, potraktujesz kogoś wyjątkowo, wysłuchasz kogoś z zainteresowaniem, postarasz się coś zrobić najlepiej jak tylko potrafisz. Na wielkie zmiany składa się szereg małych rzeczy. Kluczem jest robienie wszystkiego co robisz z miłością i uważnością, bez względu na to czy są to małe codzienne rzeczy czy też działanie wymagające czegoś większego.

Pamiętaj, aby nie poddawać się zbyt wcześnie, jeśli coś wymaga Twojego czasu i zaangażowania. Twoja dobrze wykorzystana energia powróci do Ciebie ze zdwojoną siłą i da Ci siłę i moc na kolejne działania.

Pozytywne zmiany zacznij od dziś… Nie czekaj na specjalne okazje, bo każda chwila jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, każda chwila może być specjalną okazją jeśli tylko tego zechcesz. Pielęgnuj obecną chwilę, a wszystko co robisz rób z uważnością, dzięki temu każde Twoje działanie da Ci więcej satysfakcji niż dotychczas. Zamiast wciąż myśleć, że coś ,,musisz,, zacznij myśleć że ,,możesz,,. Co brzmi lepiej: ,,Muszę zrobić zakupy,, czy też ,,Mogę zrobić zakupy,,? Przecież zawsze masz wybór!

 

Otaczaj się ludźmi myślącymi pozytywnie, a tych którzy mają kwaśne miny zarażaj swoim optymizmem. Miło jest spędzać czas z tymi którzy są szczęśliwi.

Kiedy rozpamiętujesz co zdarzyło się wczoraj, co zrobiłeś lub czego nie zrobiłeś to przegapiasz te chwile, które są właśnie w tym momencie i możesz przegapić cud, który dzieje się właśnie teraz.

Nawet jeśli przeszłość Cię przygniata to pamiętaj, że ona już minęła , a Ty możesz sprawić, że teraźniejszość będzie lepsza. Każdego dnia pamiętaj by być ,,TU i TERAZ,, bo cuda są możliwe każdego dnia.

Przestań trzymać się kurczowo negatywnych wspomnień i tego co kiedyś powiedział o Twojej osobowości ktoś bardzo Tobie bliski, rodzic, nauczyciel lub ktoś zupełnie obcy. Gdy uporasz się z przeszłością, życie stanie się radośniejsze dla Ciebie i wszystkich wokół Ciebie.

Nie zapomnij wypełniać swojego kalendarza radością, a nie tylko obowiązkami i problemami. Im więcej radości będzie w Twoim codziennym harmonogramie tym bardziej szczęśliwe będzie Twoje wewnętrzne dziecko, o którym tak często zapominasz. Jak najczęściej mów ,,kocham,, samemu sobie i ludziom których kochasz.

Uświadom sobie, że to nie Twój chłopak, mąż, żona, praca czy rodzice mają Cię uszczęśliwić – to Twoja rola. Podobnie, nikt nie może uczynić Cię nieszczęśliwym- to Ty zakładasz na siebie tę pułapkę. Możesz świadomie zdecydować, by to co myślą, mówią i robią inni nie dotykało Cię. Największy wpływ na siebie masz Ty sam.

Nie ważne ile masz pieniędzy, czasu i energii. Nigdy nie jesteś zbyt stary czy młody, zbyt biedny, chory czy załamany, aby nie przydać się innym ludziom.

 

Jeśli Twój wewnętrzny krytyk znów sprawi, że poczujesz się gorszy, smutniejszy, załamany …to jest na to sposób:

  • Pozbywaj się każdej negatywnej myśli na bieżąco, aby nie dać jej przewagi i aby nie zagościła na dłużej w Twojej głowie.
  • Zastępuj jedną negatywną myśl dwoma pozytywnymi stwierdzeniami. Miej przewagę!
  • Za każdym razem gdy zauważysz, że się zadręczasz, weź głęboki oddech i wyobraź sobie, że zrzucasz ze swych ramion cały ciężar i poszukaj czegoś miłego czym możesz zająć swój umysł.
  • Zamiast martwić się swoimi niedoskonałościami, zajmij się tym jak możesz wesprzeć innych. Pomagając innym pomagasz sobie.
  • Gdy wewnętrzny krytyk przejmie nad Tobą kontrolę wesprzyj się pozytywnymi Afirmacjami, które pozwolą Ci na pozbycie się blokad i negatywnych przekonań. Spośród wielu dostępnych Nagrań z Afirmacjami możesz skorzystać z Albumu, który aktywuje Twoje pozytywne myślenie i relaksuje Twój umysł: ,,Myśl Pozytywnie,,https://skuteczneafirmacje.com/afirmacje-mysl-pozytywnie/
Autor Artykułu: Hubert Pierzchało

Hubert Pierzchało jest doświadczonym psychologiem transpersonalnym, terapeutą oraz certyfikowanym nauczycielem medytacji OSHO. Zasłynął jako pionier podprogowej metody programowania podświadomości w Polsce i twórca pierwszych polskojęzycznych afirmacji subliminalnych na świecie. Dodatkowo, pełni funkcję dyrektora polsko-angielskiej firmy coachingowej M&W Creative Coaching LTD. Jest również autorem pracy naukowej pt. "Afirmacje Podprogowe Jako Metoda Programowania Podświadomości".

"Moją misją jest dostarczenie Ci rzetelnej wiedzy na temat potencjału Twojej podświadomości oraz przedstawienie skutecznych, bezpiecznych i sprawdzonych technik. Możesz zacząć je stosować już dziś, aby realizować swoje pragnienia i marzenia."

>