Pozytywny Dialog Wewnętrzny

Wewnętrzny dialog prowadzisz każdego dnia, często nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Zaczyna się on w momencie pojawienia się pierwszego wewnętrznego głosu.

Twoje dialogi wewnętrzne definiują to jakie masz życie. Od nich zależy to czy się nudzisz czy raczej świetnie bawisz. Możesz wprowadzić ogromne zmiany w tym jak żyjesz tylko poprzez zmianę tego co do siebie mówisz i jak do siebie mówisz.

Jakość prowadzonego przez Ciebie dialogu wewnętrznego, w znacznej mierze decyduje o tym, jaką przyjmujesz postawę wobec pewnych spraw, jakie kierują Tobą emocje, a także, co jesteś w stanie osiągnąć.
Twoje myśli wyrażone w postaci dialogu wewnętrznego mogą być wzmacniające, dodawać energii i potęgować zadowolenie z siebie. Ale mogą też przybrać postać oceniającego krytyka, który zakłóca Twój spokój, nastraja negatywnie i przeszkadza w cieszeniu się życiem.

Badania udowodniły, że przeciętny człowiek, mówi do siebie w myślach nawet 60 tysięcy razy dziennie. Większość z tego, bo ok. 90%, to mowa negatywna.

Mówisz do siebie w myślach podczas dnia, w podobny sposób, w jaki mówisz do innych. Przez lata swojego życia ukształtowałeś specyficzny rodzaj myślenia. Zastanów się teraz: Czy w twoim wypadku jest on pozytywny czy negatywny. Twój umysł staje się tym o czym mówisz i myślisz każdego dnia.

 

Jeśli brak Ci pewności siebie to dlatego że karmisz umysł negatywnymi myślami o sobie i świecie przez większość czasu każdego dnia.
Wyobraź sobie choćby sytuację, kiedy nie chcesz podjąć się pewnych wyzwań z uwagi na towarzyszące im obawy. Powtarzasz sobie w myślach, że nie zdołasz czegoś dokonać, obniżając tym samym swoją samoocenę. Prowadzisz wówczas negatywny dialog wewnętrzny, wynikający zapewne z wcześniejszych przeżyć. Efekt? Spotyka Cię pasmo kolejnych niepowodzeń czy też krytycznych słów względem własnej osoby. Stąd tak wielka konieczność “wypracowania” dialogu pozytywnego.

Jak zatem pozbyć się negatywnego dialogu?

Chodzi przede wszystkim o świadome używanie pewnych słów, a więc zaprogramowanie Swojego umysłu na osiąganie sukcesu. Tak działa autosugestia, która umiejętnie stosowana, pozwoli Ci zwiększyć motywację, obudzić wiarę w siebie, a także osiągać wyznaczone cele.

Od czego zacząć?

Zacznij od pochwalenia samego siebie za mniejsze, bądź większe dokonania. Sprawdź, jak zmieni się Twoje myślenie, kiedy uzmysłowisz sobie, że zrobiłeś coś, co daje Ci poczucie zadowolenia. Chcesz działać dalej?
Jeśli Twój wewnętrzny krytyk nie daje Ci spokoju i potrzebujesz narzędzia, które pozwoli Ci zbudować pewność siebie, zapoznaj się ze Skutecznymi Afirmacjami, które pomagają pozbyć się blokad i negatywnego myślenia.
Afirmacje jako pozytywne i odpowiednio skonstruowane przekazy mają ogromny wpływ na Twoja podświadomość i pozwolą Ci zmienić Swoje życie na lepsze i osiągnąć to czego pragniesz.

Skuteczne Afirmacje : http://skuteczneafirmacje.com/

Dzięki Tym nagraniom z Afirmacjami możesz nauczyć się zmieniać swój dialog wewnętrzny, zmieniać swoje myśli i zacząć osiągać w swoim życiu znacznie więcej.

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>