Rozwój Osobisty

Rozwój osobisty to systematyczna praca, pełna wzlotów i upadków. Dostaniesz od świata tyle ile chcesz, więc im więcej chcesz tym więcej dostaniesz.

Dla każdego rozwój osobisty będzie czymś innym. Nie ma bowiem sztywnej definicji tego terminu. Dla jednej osoby rozwój osobisty to podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Dla innej, to doszkalanie swojej własnej osoby z języka obcego. Jeszcze inna osoba uzna, że rozwój osobisty to dla niej znajdowanie rozwiązania problemu małej ilości czasu.
Na zawodowy sukces duży wpływ ma nie tylko nauka, ale również silna motywacja i zdyscyplinowanie.
Zacznij od pierwszego kroku i systematycznie kontynuuj:

Afirmacje – stwórz afirmacje bogactwa i zapisz je.

Noś zawsze przy sobie, czytaj i mów ją na głos, a nawet śpiewaj. Musisz się z nią oswoić i „wbić” w podświadomość. Jeszcze lepszym sposobem jest słuchanie Afirmacji nagranych specjalną metodą Subliminalną. Metoda ta daje szybkie i rewelacyjne efekty i działa bezpośrednio na podświadomość.Więcej na temat tej metody możesz się dowiedzieć korzystając z linku:
http://skuteczneafirmacje.com/

Baw się liczbami – pisz duże sumy, wystawiaj duże czeki, rób na kartkach obliczenia z dużymi sumami pieniędzy, planuj duże inwestycje i duże wydatki, patrz na duże pieniądze i żyj w atmosferze bogactwa.
Pragnij i wymagaj – zapisz wszystkie rzeczy których pragniesz i chcesz. Lista jest tylko dla ciebie więc nie zważaj na racjonalne podejściem na krytyków w otoczeniu czy Twojego wewnętrznego krytyka. Przeglądaj listę, oswajaj się z nią, dopisuj coraz śmielsze pragnienia i realizuj je krok po kroku.

 Żyj z pasją – Czy istnieje jakaś magiczna granica, po przekroczeniu, której zaczniesz żyć inaczej? Czy kiedy się przebudzisz nie będzie za późno? Pamiętaj, że same pieniądze szczęścia nie dają, bogactwo to stan ducha. Warto powtarzać sobie mantrę. „Z każdym dniem, pod każdym względem staję się lepszy i lepszy” albo „Dzień i w nocy wszystko mi sprzyja”

Spełniaj się – nigdy nie pozwól aby strach bądź naciski innych ludzi odwiodły Cię od Twojej drogi. To twoje życie, ostatecznie skonfrontujesz się tylko z sobą i ze śmiercią. Nikt nie odda Ci chwil, w których żyłaś tylko po to by przypodobać się innym. Nie pozwól też sparaliżować się lękom – sam strach jest gorszy niż sytuacja której się obawiasz.
Akceptuj – zastanów się po co jesteś. Zastanów się dlaczego jesteś w tej sytuacji? Jaka płynie z niej dla ciebie nauka? A może to punkt zwrotny? Gdy osiągasz sukces, zastanów się jak to zrobiłaś i jak można to powtórzyć. Gdy spotykają Cię porażki zastanów się dlaczego. Co trzeba zmienić, co zrozumieć? Nie pozwól aby jakakolwiek porażka podcięła Ci skrzydła – to tylko lekcja i informacja zwrotna. Ucz się, działaj i zamieniaj porażki na sukcesy w przyszłości.

Koncentracja – naucz się koncentrować na działaniu. Bądź tu i teraz. Ćwicz koncentrację np. wpatrując się w płomień świecy, bądź kwiat róży. Zacznij od kilku minut i ćwicz systematycznie, aż dojdziesz do 20min. Oczywiście możesz praktykować inne ćwiczenia poprawiające twoją koncentrację. Ważne byś zdobyła tą umiejętność.

Naucz się prosić – Proszenie o pomoc i wsparcie, szukanie inspiracji i mentorów jest dla nas bardzo trudne i wiąże się z ogromnym dyskomfortem i lękiem. Pokonaj go – mając mentora, przyjaciół i wsparcie dużo szybciej dojdziesz do celu, unikniesz też wielu niebezpiecznych pułapek.

Nie poddawaj się – jeśli coś Ci nie wyjdzie nie poddawaj się, co najwyżej zastanów się co mogło być przyczyną niepowodzenia. Przypomnij sobie dziecko które ucząc się chodzić upada wiele razy. Co by się stało gdyby poddało się po pierwszym upadku? Wielkie odkrycia także były efektem wielu nieudanych prób – choćby żarówka, która powstała po tysiącach chwilowych porażek.

Pomagaj innym lub ucz – jeśli szanujesz siebie, prawdopodobnie chcesz być spójna wewnętrznie i nie być hipokrytą. Dlatego uczenie innych, publiczna deklaracja czy nawet jakiś zakład mogą być świetną motywacją zwłaszcza w chwilach kryzysu. Istnieje jeszcze jedna zaleta – roznosisz tym samym po świecie dobre idee i nawyki. Jeśli coś dostaniesz lub masz coś cennego, niekoniecznie materialnego, przekaż to dalej. Sprawiaj by świat stawał się lepszy.

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>