4 marca, 2016

Sztuka Wybaczania może się okazać trudną umiejętnością, ale gdy zrozumiesz jej sens, poprawie ulegnie całe Twoje życie.

By nauczyć się wybaczać, trzeba najpierw poznać czym tak naprawdę jest wybaczanie. Jeśli nie miało miejsca żadne przewinienie to przecież nie masz czego wybaczać- ale czy tak jest naprawdę? Ważne jest w jaki sposób interpretujesz określone sytuacje. Może być tak, że jedna osoba będzie cierpiała z powodu czegoś, co inna ledwo zauważy. Nawet sytuacje pełne rozczarowań i żalu różnie oddziałują na poszczególne osoby, ponieważ Twoje emocje zawsze wywodzą się i łączą z Twoim myśleniem.

Musisz być świadomy, że posiadasz wybór co do tego, jak interpretować swoje otoczenie i intencje innych wobec ciebie. To Ty decydujesz co wybierzesz spośród strachu i miłości. Jeśli wybór padnie na strach, wówczas założysz, że miało miejsce przewinienie. Kiedy jednak zdecydujesz się na miłość, odnajdziesz spokój i zrozumienie.

 

Pamiętaj, że nie należy oczekiwać od kogokolwiek, by wybaczył od razu lub w jakimkolwiek wyznaczonym czasie. Każdy wybacza wtedy, kiedy jest na to gotowy. Każda rana goi się inaczej i każdy potrzebuje czasu na uleczenie.

Wybaczenie przeniesie Cię z izolacji, strachu i bólu prosto w głęboki, wewnętrzny spokój. Może Cię ono dosięgnąć na wielu poziomach, od fizjologii, poprzez płeć, środowisko kulturowe aż po osobiste przeżycia. Wybaczenie prowadzi Cię do nowej jakości życia i odczuwania.

W wybaczeniu nie chodzi o to by naprawić siebie i innych ludzi lub sytuacje. To praca wewnętrzna. Dzięki niej zwiększysz swoje doświadczenie wolności i poczucia wewnętrznej przestrzeni. Świadomie przeniesiesz się w świat empatii, jedności i prawdy. Nie chodzi o to byś szukał sprawiedliwości, by zadośćuczynić niesprawiedliwość. Wybacz i poczuj ulgę i wewnętrzny spokój.

Sztuka Wybaczania to niezwykła siła, dzięki której otworzą się drzwi do Twojego wnętrza. Nauczysz się w pełni korzystać z doświadczania prawdziwego spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Jest wiele technik i metod wspomagających Wybaczanie, a do najskuteczniejszych należą:

Lista Wybaczenia– ważne abyś dokonał przeglądu historii ze swojego życia i odnalazł momenty w których przez kogoś cierpiałeś. Każdy z takich momentów niesie ze sobą cenne informacje, musisz to tylko przeanalizować i przemyśleć. Zapytaj siebie komu, lub co chcesz przebaczyć? Co Cię boli i nie pozwala iść naprzód? Wypisz wszystko co nie daje Ci wewnętrznego spokoju.

Zagadnienia na Liście– wracaj do każdej osoby, grupy czy problemu wypisanych na Twojej Liście. Przyjrzyj się faktom, bez narzucania winy. Potraktuj dane sytuacje ze współczuciem i pokorą. Jeśli to zrobisz będziesz systematycznie oczyszczał i wzmacniał swoje wnętrze. Myśl o tym, aż pojawia się emocje i obserwuj je. To już się zdarzyło i nie wróci- trzeba tylko wybaczyć i zapomnieć.

Technika HoOponoPono– to hawajska filozofia mistyczna , która pokazuje właściwe wykorzystanie wybaczania i przeprosin w kontekście duchowym. Wystarczy posłużyć się czterema krótkimi zdaniami, które wypowiadane, bezustannie oczyszczają i leczą Twoją świadomość. To proste i łatwe:

1. Kocham Cię.

2. Przepraszam.

3. Wybacz mi proszę.

4.Dziękuję.

Przejmij całkowitą odpowiedzialność za to co dzieje się w Twoim życiu. Dzięki tym zdaniom wypełnisz swoje wnętrze głębokim oczyszczeniem, spokojem i światłem i doznasz uzdrowienia duszy.

Oddech– skup się na oddechu świadomym i wypełnij nim całe swoje ciało. Wprowadź oddech do głowy, gardła, serca, płuc, przepony, brzucha aż po palce stóp. Rób wdechy i wydechy prosto z serca i poczuj, jak oddech uwalnia Twoje ciało. W ten sposób otworzysz nie tylko swoje ciało ale także swój umysł. Wydychając powietrze poczuj jak złote światło oczyszcza Twój umysł z przykrych doświadczeń i sytuacji. Poczuj ulgę wybaczenia.

 

Radykalne Wybaczanie– aby wybrać radykalne wybaczanie, musisz przekierować połączenia neuronów w Twoim mózgu i zjednoczyć się w mądrości Twojego serca. Z poziomu serca pomyśl o wybaczeniu i puszczeniu tego co złe, aż poczujesz ulgę i lekkość. Radykalne Wybaczanie pozwala wyrazić uczucia i emocje, które pojawiły się w wyniku zranienia, jakiego doznałeś- a następnie dokonać ich transformacji. W ten sposób uwolnisz energię, którą do tego czasu poświęcałeś na utrzymanie gniewu i urazy, oraz zrozumiesz że trudne sytuacje czy tego chcesz czy nie służą Twojemu rozwojowi.

Afirmacje- Przynoszą widoczne efekty u osób, które od dłuższego czasu są zablokowane przez głęboko zakodowany problem. Afirmacje skutecznie działają na Twoją podświadomość, która dzięki pozytywnym przekazom uwalnia przywiązanie do tego co niekorzystne. Celem Afirmacji jest odpuszczenie i przetransformowanie stłumionych lub wypartych emocji. Stosowanie Afirmacji wybaczających jest kluczem do podniesienia wartości Twojego życia i relacji. Szczególnie polecane są Skuteczne Afirmacje, które dzięki specjalnej Technologii Subliminalnej sprawiają, że użyte w nagraniach pozytywne sugestie trafiają prosto do Twojej podświadomości. Głos lektora czytającego Afirmacje został ukryty na częstotliwości 14.800Hz, dając wrażenie, że na nagraniu nie ma żadnych Afirmacji. Dzięki temu Twój „wewnętrzny krytyk” nie może ich blokować czyniąc Afirmacje Subliminalne jedną z najskuteczniejszych metod pozytywnego programowania umysłu.

 

Zrozum że Wybaczanie nie jest czymś co robisz dla innych, ale właśnie dla samego siebie. Bądź wolny i naucz się wybaczać. Pozwól przeminąć bólowi i smutkowi i nie ograniczaj się narzuconymi rolami. Poczuj czym jest prawdziwe, lekkie życie i pomóż sobie zrozumieć jak naprawdę potrzebna i prosta jest Sztuka Wybaczania.

Autor Artykułu: Hubert Pierzchało

Hubert Pierzchało jest doświadczonym psychologiem transpersonalnym, terapeutą oraz certyfikowanym nauczycielem medytacji OSHO. Zasłynął jako pionier podprogowej metody programowania podświadomości w Polsce i twórca pierwszych polskojęzycznych afirmacji subliminalnych na świecie. Dodatkowo, pełni funkcję dyrektora polsko-angielskiej firmy coachingowej M&W Creative Coaching LTD. Jest również autorem pracy naukowej pt. "Afirmacje Podprogowe Jako Metoda Programowania Podświadomości".

"Moją misją jest dostarczenie Ci rzetelnej wiedzy na temat potencjału Twojej podświadomości oraz przedstawienie skutecznych, bezpiecznych i sprawdzonych technik. Możesz zacząć je stosować już dziś, aby realizować swoje pragnienia i marzenia."

>