Umysł to Twój Skarb

Czy wiesz że, na co dzień wykorzystujesz jedynie niewielki procent możliwości swojego umysłu. Procentowo, nie przekracza to 10%. To strasznie mało, prawda? Zobacz ile Twoich możliwości marnuje się każdego dnia. Przeżywasz życie ograniczony tymi kilkoma procentami zdolności umysłu i myślisz, że to wszystko.

Otóż nie. Jedyne co powstrzymuje Cię od osiągnięcia większych możliwości jest wiara i przekonanie, że jest to niemożliwe.

Będąc dzieckiem nie miałeś przecież takich przekonań, prawda? Dopiero poprzez wychowanie ktoś wpoił Ci, że niektóre rzeczy są niemożliwe do wykonania, bo sam wierzył, że tak właśnie jest. Kiedy ktoś mówi drugiej osobie, że coś jest niemożliwe podcina jej skrzydła i przygasza jej zapał do tworzenia rzeczy wielkich. Tak naprawdę wszystko na tym świecie jest możliwe! Możesz bardziej rozwijać możliwości swojego umysłu i korzystać z nich w pełni. Czy znasz  tą sentencję?:

’Wszyscy myśleli, że to nie jest możliwe aż przyszedł ten, który o tym nie wiedział i to zrobił’

By otworzyć Twój umysł i wprowadzić go na nowy poziom możliwości trzeba koniecznie porzucić jakiekolwiek myśli ciągnące Cię w dół, czyli: zwątpienie, poczucie bezsilności, poddawanie się itd. Dobrą dewizą życiową jest;

 'Nigdy się nie poddawać’.

Zastanów się teraz, co byś powiedział, gdyby ktoś zapytał Cię 'jaka jest najcenniejsza rzecz, jaką posiadasz?’. Pewnie pomyślałbyś w tym momencie o jakiś przedmiotach materialnych. Jednak, gdyby się tak lepiej przyjrzeć to chyba zgodzisz się, że Twoim największym skarbem jest UMYSŁ. To właśnie w nim, przechowywane są wszystkie Twoje doświadczenia, zdolności, talenty, umiejętności, wiedza, wspomnienia itd. Z tego asortymentu możesz korzystać kiedy tylko chcesz, a jednak często tego nie robisz. Powodów może być kilka: zaślepienie, brak wiary, przekonania, niezbyt trzeźwe myślenie, paraliżujący stres, który oddziela Cię od zasobów Twojego umysłu itp.

Jednak po co ograniczać swój umysł? Dlaczego nie korzystać z niego w pełni?

Czy chciałbyś doświadczyć ogromnej mocy, jaka tkwi w Tobie, dzięki posiadaniu tak wspaniale skonstruowanego umysłu?. Musisz zatem nauczyć się uwalniać go od hamujących stanów, wypisanych nieco wyżej. By tego dokonać możesz pogłębiać spokój i harmonię wewnętrzną poprzez skupianie się na tych cechach.

Najlepszym narzędziem do tego jest niewątpliwie medytacja i dobrze jest ją wspierać Afirmacjami, polecam Afirmacje Subliminalne z których sama korzystam: http://skuteczneafirmacje.com/
Pracując z medytacją i Afirmacjami będą się w Tobie rozwijać również takie umiejętności jak: intuicja, wyobraźnia, kreatywność. Będzie to naturalny efekt poszerzania świadomości i otwierania się na inne postrzeganie świata. Być może myślisz, że z dobrą intuicją trzeba się urodzić. To nie prawda! Można ją w sobie rozwinąć tak, jak każdą inną umiejętność.

Umysł to Twój skarbiec przepełniony talentami, których być może u siebie nie widzisz, a które tak naprawdę tkwią w Tobie i tylko czekają na to byś je odkrył lub po prostu rozwinął.

Znam wielu ludzi, którzy chcieliby osiągać sukcesy lub wywoływać określone efekty bez oczyszczonego i otwartego umysłu. A należy zaczynać wszystko właśnie od tej podstawowej czynności jaką jest zmiana programów w swoim umyśle.
Jeśli chcesz ale nie możesz osiągnąć sukcesu choć bardzo się starasz, musisz negatywne programy swojej podświadomości zastąpić programami pozytywnymi.  Zawsze najpierw zaczynaj od zastanowienia się czy na pewno masz uzdrowione swoje podejście dotyczące tematu, w którym chcesz się realizować lub osiągać sukcesy. Jeśli efektów nie widać, znaczy to, że musisz popracować nad jakimś elementem, którego może nawet nie jesteś świadomy. Wtedy poproś w medytacji wszechświat, wyższą siłę (jakkolwiek to nazywasz), o wskazanie Ci tego nad czym masz pracować. Potem wystarczą już tylko chęci i Twoja praca nad sobą.

Zdaję sobie sprawę z tego, że zapewne nie będzie Ci się chciało wykonywać wielu, różnych ćwiczeń,medytować czy też regularnie słuchać Afirmacji. Powiem Ci, że wielu osobom się to zdarza, mi również. Wykręcasz się brakiem czasu lub tym, że jest coś pilniejszego do zrobienia i zostawiasz rozwój na później. Może jednak warto uświadomić sobie, że nie ma nic ważniejszego niż rozwój. Co z tego, że wykonasz jakieś zadanie jeśli bez oczyszczonego umysłu nie osiągniesz oczekiwanych efektów.

Moc tkwi w Tobie i możesz zmienić wszystko, co tylko chcesz. Możesz ulepszyć swoje życie i być szczęśliwym.

Możesz, bo posiadasz ten skarb, którym jest umysł. Rozwijaj go, a doświadczysz niesamowitych cudów w swoim życiu.

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>