Uważność

Twój umysł najczęściej żyje w przeszłości albo przyszłości, rzadziej jest w ,,tu i teraz,,.
Twój umysł codziennie martwi się , żałuje, pragnie sukcesu, porównuje się z innymi, osądza , krytykuje, przewiduje co będzie dalej, planuje i kontroluje.

To myślenie i planowanie jest w porządku, gorzej że myślisz najczęściej o kłopotach, niepowodzeniach i porażkach. Żyjesz zagubiony w myślach, częściej myślisz o życiu niż go doświadczasz. Twoje ciało podąża za umysłem,  jest zestresowane, zmęczone, obolałe. Napięcie w ciele blokuje witalność i twórczą ekspresję.

Wszystkie badania szczęścia jakie przeprowadzono na przestrzeni kilkudziesięciu lat pokazują, że przeceniasz okoliczności zewnętrzne: od związku zaczynając na dobrach materialnych kończąc . Te badania wyraźnie pokazują, że jesteś szczęśliwy wtedy, gdy jesteś spokojny i radosny, bez względu na to co robisz i w jakim życiowym położeniu się znajdujesz. Nawet ludzie chorzy nie są mniej szczęśliwi od zdrowych, pięknych i bogatych. Różnicę stanowi jakość Twojej uwagi. Najczęściej podążasz za umysłem, w którym rodzi się niezliczona ilość koncepcji, idei, pomysłów, sprzecznych dążeń i pragnień.

Wszystko się zmienia gdy jesteś ŚWIADOMY, gdy otwierasz się na uważność . Obserwujesz narratora w swojej głowie, który nieustannie opowiada historie z przeszłości, ale nie utożsamiasz się z nimi. Możesz odczuwać gniew, ale wiesz że nie jesteś gniewem. Obserwujesz osądzające myśli, oswajasz je i wyciszasz. Schodzisz głębiej do serca.  Dopiero wtedy możesz docenić bogactwo każdej minuty. Poczuć zapach róży, smak jedzenia i zachwycić się zachodem słońca. Chodzi o to abyś wiedział co się wydarza i poświęcił temu uwagę. Gdy jesteś w ciągłym pośpiechu to umyka chwila za chwilą Twojego życia.

To uważność  i akceptacja sprawiają, że Twój stosunek do świata i ludzi nabiera ciepła, staje się przyjazny, życzliwy i współczujący. Widzisz i przyjmujesz rzeczy takimi jakie są.

Czy zamartwianie się ma sens? Czy przyniosło Ci ono kiedykolwiek jakiś pożytek?

Pobądź z samym sobą w ciszy, w chwili bezruchu, spokoju, radości. Pobudzi to Twoją kreatywność i chęć działania.
Gdy schodzisz głębiej do serca, które jest Twoim duchowym centrum, źródłem intuicji i wiedzy, wybór właściwej drogi staje się prosty i oczywisty. Ufanie sercu jest ufaniem sobie, swojej najgłębszej mądrości.

Na stronie Skutecznych Afirmacji, możesz znaleźć wiele pięknych Albumów z Nagraniami, które pomogą Ci w efektywnej pracy nad sobą, pomogą Ci w rozwinięciu uważności i w pozbyciu się tego co Cię blokuje:
http://skuteczneafirmacje.com/sklep/

Pomóż sobie i daj światu odetchnąć. Rozkoszuj się chwilą, która właśnie trwa, ciesz się pięknem świata, oddychaj głęboko i bądź uważny!

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>