Warto być Optymistą

Gdy jesteś pozytywnie nastawiony do życia zazwyczaj szybciej i łatwiej osiągasz swoje cele, jesteś lubiany w pracy, masz dobre relacje z partnerem i rodziną…
Optymiści mają też tendencję do pomniejszania problemów. Nawet, jeśli jakiś jest na tyle poważny– są przekonani, że wszystko i tak ułoży się dobrze i z korzyścią dla nich.

Optymiści są bardziej lubiani.
Mimo, że Polacy to naród lubiący narzekać, to czy lubisz tego ciągle wysłuchiwać ? Czy nie lepiej czujesz się w towarzystwie osób radosnych, zadowolonych z siebie i z tego co mają, potrafiących doceniać nawet drobne korzyści i przyjemności?
Zauważ, że gdy jesteś osobą lubianą to zazwyczaj zawsze możesz liczyć na pomoc w problemach. Szybciej znajdzie się ktoś, kto podpowie Ci jak coś zrobić, naprawić , załatwić…

W stosunkach towarzyskich możesz liczyć na to, że zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie wyskoczy z Tobą na basen czy na kawę – masz więc odskocznię od problemów i jesteś mniej zestresowany.

Optymiści są zdrowsi.
Podejście do życia przekłada się również na Twoje zdrowie i kondycję fizyczną. “Hormony szczęścia” wzmacniają Twój układ odpornościowy, więc mniej chorujesz.
Przede wszystkim jednak – kiedy masz mniej stresów, Twój organizm może funkcjonować w normalnym trybie, regenerując się po każdym dniu, a to zmniejsza ryzyko występowania przypadłości zdrowotnych od niego zależnych.

Optymiści są bardziej skuteczni i efektywni.
,,Hormony szczęścia” nie tylko poprawiają Twoje zdrowie. Mają również dobroczynny wpływ na procesy związane z myśleniem i przetwarzaniem informacji. Gdy jesteś zadowolony z życia to jesteś bardziej kreatywny, szybciej znajdujesz rozwiązania nawet skomplikowanych sytuacji i problemów, błyskawicznie kojarzysz fakty.

Jak poprawić swoje nastawienie do świata?

1.Zacznij dzień od myślenia o czymś przyjemnym. Jeśli wstaniesz z łóżka w dobrym nastroju, reszta dnia również będzie od razu wydawała się milsza.

2.Poćwicz asertywność. Życie jest znacznie lżejsze, kiedy potrafi się wyrażać swoje potrzeby i odmawiać rzeczy, które źle na nas wpływają.

3.Ruszaj się. Nie musi to być od razu sport, wystarczy regularna praca w ogrodzie czy codzienne spacery – ale bez aktywności fizycznej nie utrzymasz pozytywnego nastroju.

4.Zacznij słuchać Afirmacji, które skutecznie wpływają na Twoje pozytywne samopoczucie i poprawiają relacje. Na stronie skutecznych Afirmacji są dostępne takie nagrania jak:
Myśl Pozytywnie –  http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/emocjonalne/afirmacje-mysl-pozytywnie/
Przestań Narzekać –  http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/emocjonalne/afirmacje-przestan-narzekac/
Przestań się martwić –  http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/emocjonalne/afirmacje-przestan-sie-martwic/
i wiele innych….

Ty też na pewno znajdziesz nagranie odpowiednie dla siebie.
Naprawdę warto być optymistą !
Spróbuj czegoś nowego.
Spróbuj Nagrań z Afirmacjami – ich skuteczność może Cię pozytywnie zaskoczyć….

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>