Zadbaj o Emocje

Aby osiągnąć w życiu spełnienie – zadbaj o emocje. Aby czuć psychiczny i fizyczny komfort  musisz zacząć pracować nad polepszaniem jakości swojego życia.

Każdego dnia jesteś kształtowany przez osoby z zewnątrz i nie zawsze ten wpływ jest dla Ciebie dobry. Jeśli otrzymasz negatywne wzorce, to będą się one z czasem coraz bardziej utrwalać. Nie pozwól sobie na to.
Pozbywanie się złych nawyków to uzdrowienie duszy. Praca nad sobą wiąże się z dobrowolną rezygnacją z tego, co sprawia, że rozwój osobisty został wstrzymany. Przede wszystkim jest to walka ze złymi przyzwyczajeniami i emocjami, których najlepszym przykładem jest wybuch złości.

Kiedy się złościsz, Twój organizm potrzebuje energii do mobilizacji, serce pompuje szybciej krew, poziom adrenaliny wzrasta. Po wszystkim następuje wyczerpanie i musi nastąpić regeneracja. Zastanów się, jak dużo Twojej energii jest marnowanej.

Niestety z roku na rok ludzie są coraz bardziej nerwowi, szczególnie ci młodzi i z dużych miast. I niestety masz ku temu coraz więcej powodów. Spotykasz się z rozlicznymi oczekiwaniami społecznymi. Masz być dyspozycyjny , zdrowy, chętny do pracy, atrakcyjny, mądry, skoncentrowany a jednocześnie skuteczny w tym, co robisz. Musisz rozwijać się zawodowo, uczyć się języków obcych, robić szkolenia, być aktywny towarzysko, a jednocześnie spędzać czas z dzieckiem czy partnerem.

Te wszystkie zadania są bardzo trudne do pogodzenia, a niekiedy stoją w stosunku do siebie w sprzeczności. Wpadasz więc w pułapkę spełniania cudzych oczekiwań. Stąd rodzą się napięcie i frustracja. Na przestrzeni krótkiego okresu nie jest to szkodliwe, ale jeśli trwa zbyt długo, powoduje wyczerpanie psychiczne i fizyczne, które manifestuje się rozdrażnieniem, nerwowością i ciągłym wkurzeniem.

I wtedy drobna rzecz może doprowadzić do stanu wrzenia…bo staje się iskrą zapalną, za sprawą której dochodzi do wybuchu tłumionego – czasem miesiącami czy latami – gniewu. Ta impulsywna reakcja nie wynika z danego bodźca, czyli np. z tego, że ktoś zostawił brudny kubek, że zakupy są niezrobione, tylko jest efektem skumulowania wcześniejszych stresów.

Kiedy spóźnisz się do pracy, kiedy kolejka w sklepie jest za długa, kiedy z kimś wchodzisz w konfrontację… A Twój organizm nie jest do tego przystosowany. Stajesz się wtedy podminowany, nerwowy, nie wiesz co ze sobą zrobić i rodzi się stres. Frustracja czy złość to sygnał, że robisz coś, co nie jest w zgodzie z Tobą.
Pośpiech to główna przyczyna coraz częstszych problemów związanych z samopoczuciem. Wiecznie za czymś gonisz, przeceniasz wagę pilności niektórych spraw, bagatelizując te najważniejsze. Organizując swój czas, pamiętaj o tym, by wybierać do realizacji najpierw rzeczy ważne, a potem rzeczy pilne.

Wyrażając złość, wyrzucasz ją z siebie, ale też w pewien sposób pielęgnujesz. Przeżywając wiele negatywnych emocji, wprowadzasz siebie w negatywny stan, zapominając o pozytywach.

A przecież abyś rozkwitał życiowo, powinieneś doświadczać pewnej proporcji emocji pozytywnych do negatywnych. Proporcja ta wynosi 3:1, czyli żeby czuć się dobrze, powinieneś na jedną emocję negatywną przeżywać trzy pozytywne, co nie jest wcale takie proste. Okazuje się, że tylko 25 proc. ludzi tak potrafi.

Każdy z nas inaczej reaguje na stres. Często o tym, że jesteś zdenerwowany świadczą Twoje dłonie – albo zaczynają się pocić, albo nie możesz nad nimi zapanować. Chaos w głowie, suchość w gardle, zmiana tonu głosu, nerwowe tiki, przyspieszone bicie serca czy napięcie mięśni. Stres ogranicza Twoje możliwości intelektualne, powoduje złe samopoczucie i wywołuje bezradność. To poczucie bezradności odpowiada za brak motywacji do działania, a gdy długo się utrzymuje, wywołuje stany chorobowe. Długotrwałe oddziaływanie stresu (kilka miesięcy) może prowadzić do agresji, depresji czy bezsenności.

Stres można pokonać. Istnieją sposoby, które pozwalają na opanowanie własnych emocji i wyciszenie się.

Jeśli chciałbyś w prosty i skuteczny sposób wyciszyć się, uspokoić emocje i zwiększyć świadomość swoich przeżyć to proponuję skorzystać z Profesjonalnego zestawu nagrań AUDIO mp3 z AFIRMACJAMI SUBLIMINLANYMI™ , który pomoże Ci pozbyć się negatywnych myśli, przekonań i nawyków. Nagrania : ,,Głęboka Relaksacja dla Kobiet,,i ,, Głęboka relaksacja dla Mężczyzn,, poprzez swój efekt relaksacyjny znacznie zredukują poziom twojego stresu i pozwolą wykreować Twoją lepszą przyszłość.

http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/stres/afirmacje-gleboka-relaksacja-dla-kobiet/
http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/stres/afirmacje-gleboka-relaksacja-dla-mezczyzn/

Jak wykazały badania naukowe regularne korzystanie z nagrań sprawia, że negatywne myśli są stopniowo zastępowane nowymi pozytywnymi. Technologia Subliminalna™ daje możliwości, których dotychczas nie oferowała żadna inna technika pozytywnego myślenia.

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>