Co zrobić by mieć więcej czasu ?

Czy brakuje Ci czasu?

Ile rzeczy masz jutro do zrobienia? Prawdopodobnie bardzo dużo i właściwie nie do ogarnięcia w 24h. A przecież jeszcze chciałbyś pospać.

Jeśli jednak zaczniesz się zastanawiać czy pewnych zadań nie da się połączyć – to może się okazać, że nie dość, że zyskasz sporo czasu, to jeszcze zrobisz więcej niż zaplanowałeś.

1. Załóżmy, że z wielu, wielu zadań, które uważasz za ważne to np. trochę ruchu, po to by uwolnić endorfiny i zadbać o odpowiedni poziom energii oraz…
2. spędzić trochę więcej czasu ze znajomymi czy rodziną – bo coraz częściej poświęcanie się tylko pracy i zapominanie o rodzinie i znajomych przyprawia Cię o wyrzuty sumienia.

Rozwiązanie: umów się np. na cotygodniowego tenisa ze znajomym lub na jogę z przyjaciółką.
Co zyskujesz? Ogromnie wiele. Przyjaciel będzie Ci wdzięczny, że go wyrwałeś z codzienności, Ty poczujesz fantastyczny przypływ energii po wysiłku, rozluźnisz się gadając o starych, dobrych czasach; a może przy okazji otworzysz sobie nowe ścieżki kariery, bądź zafundujesz takie przyjacielowi…. Odkryjesz przede wszystkim potężną wewnętrzną radość z tego, że zrobiłeś coś fajnego, coś właściwego. No i zyskałeś sporo czasu w porównaniu do tego gdybyś miał się tymi zadaniami zajmować oddzielnie.

By sensownie łączyć zadania wystarczy Ci jedynie zdrowy rozsądek i odrobina wyobraźni. Nie ma tu żadnych żelaznych reguł, że pewne zadania da się połączyć a inne nie.

Przykłady połączeń które możesz wypróbować:

biznes lunch – załatwiasz sprawy biznesowe i przy okazji się pożywisz – przecież i tak musisz coś jeść. Podobno jedzenie sprzyja załatwianiu spraw biznesowych – poprawia się humor i łatwiej rozwiązać trudniejsze przypadki. (Potrzebujesz podwyżki ? – zabierz swojego szefa na lunch).
wspólne wyjścia ze znajomymi do teatru/kina – z jednej strony zapewniasz sobie rozrywkę i ukulturalnienie, z drugiej dbasz o relacje ze znajomymi.
relaks i sport – mężczyźni w sposób naturalny podczas meczu łączą zadania: zyskują najświeższą wiedzę na temat aktualności sportowych, jednocześnie dba budowanie więzi emocjonalnej z innymi fanami sportu. A gdy nasza reprezentacja da z siebie więcej to można też pośpiewać. Muzyka dla duszy?
słuchanie mp3 – Możesz pogodzić jazdę samochodem ze swoją potrzebą rozwoju osobistego. Zamiast słuchać negatywnych wiadomości czy też bezsensownych reklam w radio – polecam włączyć nagrania z Afirmacjami. Nagrania odstresowują i pozytywnie kodują Twoją podświadomość. Rewelacyjna sprawa.
( http://skuteczneafirmacje.com/ )
na rower z dzieckiem – dobry pomysł dla tatusiów i mam – zamiast wyprowadzać dziecko na spacer w wózku, przykręć do swojego roweru fotelik – i razem ze swoją pociechą zwiedzaj okolicę. Dziecko widzi więcej świata niż tylko okolice mieszkania, a rodzic budując jeszcze lepszą więź z dzieckiem – nadrabia zaległości w ćwiczeniach fizycznych.
poranna gimnastyka– do wyboru masz słuchanie radia, ulubionej płyty, nagrań z Afirmacjami, mantr a przy okazji ruszaj się i naładuj pozytywną energią na cały dzień. Przyjemne z pożytecznym.

Możesz łączyć naprawdę różne zadania. Twoja pomysłowość zależy wyłącznie od Ciebie. Łączysz zadania (czy też potrzeby) nie tylko po to by je zrealizować i zwiększyć swoją efektywność. Przy okazji, polepszysz swoją kreatywność, no bo czasami trochę się będziesz musiał nagłowić. Takie podejście wnosi coś dodatkowego, nie chodzi o zwykłe robienie więcej – tu chodzi o robienie lepiej i fajniej. Wykonywanie zadań w nowy sposób da Ci poczucie, że coś odkrywasz, możesz je robić lepiej i na nowo spojrzeć na te same czynności. Wyzwolisz w Sobie i ludziach coś pozytywnego.

http://skuteczneafirmacje.com/sklep/motywacja/afirmacje-zarzadzanie-czasem – Sprawdź teraz!

Afirmacje Zarządzania Czasem – Zaprogramuj podświadomość na lepszą organizację czasu.

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>