Pozytywne Myślenie

Jeśli umiesz dostrzegać dobre strony u siebie i innych ludzi i zauważać pozytywne aspekty wydarzeń, jesteś bardziej lubiany, pogodniejszy i zdrowszy fizycznie jak i psychicznie. Dlatego też warto świadomie doskonalić swoje pozytywne myślenie.

Świadomość myśli i pozytywne myślenie są blisko ze sobą związane i pomagają eliminować brak pewności siebie, który powoduje stres.
Pozytywne myślenie polega na świadomym koncentrowaniu się na pozytywach tego, co Cię otacza: ludzi, zdarzeń i sytuacji.
Często Twoją reakcją na ten pierwszy krok aby zmienić myślenie jest uznanie nowej drogi za coś bezsensownego. Być może wydaje się ona nie do zaakceptowania przez Twój umysł. Nie chcesz zmieniać siebie. Twój opór okazuje się bardzo silny. Możesz nawet odczuwać złość na samą myśl o zmianie.
Każda Twoja reakcja, jaką sobie uświadamiasz, świadczy o tym, że proces zmiany myślenia już się rozpoczął, chociaż całkowite uzdrowienie jeszcze nie zostało osiągnięte.

Prawdą jest, że proces ten rozpoczyna się z chwilą, gdy zaczynamy myśleć o dokonaniu zmiany.

Pozytywne myślenie, to przede wszystkim, opieranie się na swoich mocnych stronach, a nie podkreślanie słabości, umiejętność zauważania u siebie i u innych pozytywnych cech. To zauważanie i rozwijanie swoich pozytywnych stron, zdolności i zainteresowań oraz proces świadomego odkrywania siebie.

Pozytywne myślenie to także dostrzeganie pozytywnych aspektów wydarzeń. W każdej sytuacji możesz zmusić się do zauważenia czegoś pozytywnego, nawet jeśli jedynym pozytywem, jaki Ci przychodzi do głowy, jest lekcja, jaką właśnie otrzymujesz.

Jedną z zasadniczych cech człowieka sukcesu jest nawyk pozytywnego oczekiwania, że się uda i koncentrowanie się na tym, co trzeba zrobić, aby się udało, a nie szukanie przyczyn, dla których ma się nie udać.
Umysł Twój nawet jeśli świadomie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ma tendencję do automatycznego dążenia do realizowania obrazów, które „widzi”. Jeśli chcesz osiągnąć wyznaczony cel, musisz pielęgnować w myśli pożądany obraz („jestem szczęśliwy”), a nie obraz tego, czego nie chcesz („jestem do niczego”).

Pozytywne myślenie sprowadza się do wyobrażania sobie tego, co chcesz osiągnąć i do czego zmierzasz, a nie tego, czego się obawiasz i nie chcesz, aby się wydarzyło.

Pozytywne myślenie to patrzenie w przyszłość, a nie rozpamiętywanie błędów przeszłości. Dlatego zamiast tracić czas na usprawiedliwianie się i tłumaczenie lepiej zastanów się: co JA mogę zrobić w tej konkretnej sytuacji, aby było lepiej – i nie szukaj wykrętów, albo pretensji.

Pozytywne myślenie jest umiejętnością i może stać się nawykiem. Nigdy nie należy koncentrować się na przeszłości, bo to, co się stało „już się nie odstanie”.

Pozytywne myślenie to także „zapał do życia”, branie problemów w swoje ręce, realizowanie marzeń, odważne próbowanie nowych rozwiązań, wiara w swoje możliwości, a nie bierne narzekanie na przeciwności losu, zatruwanie siebie i otoczenia poczuciem bezsilności i skwaszonej miny.

Pozytywne myślenie z całą pewnością ma ogromny wpływ na jakość Twojego życia.
Bardzo skuteczną metodą jest przeciwstawianie negatywnym myślom pozytywnych afirmacji. Dzięki temu możesz osiągnąć większą pewność siebie a przede wszystkim zmienić swój dotychczasowy negatywny wzorzec postępowania w nowy pozytywny.

Oto kilka przykładów afirmacji:
Potrafię to zrobić
Potrafię osiągnąć swój cel
Jestem sobą i ludzie lubią mnie za to jaki jestem
Kontroluję swoje życie

Technika afirmacji, stosowania wewnętrznych przekonań i pozytywnych stwierdzeń jest dobrym sposobem na podniesienie się na duchu, dodanie sobie siły i odwagi

Więcej na temat Pozytywnych Afirmacji i ich wpływu na Twoje życie możesz przeczytać korzystając z linku:
http://skuteczneafirmacje.com/

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>