Zrzuć zbędne kilogramy – odchudzanie

Czy jesteś zabiegana i nie masz czasu zadbać o siebie i swoje zdrowie? Czy czujesz spadek sprawności fizycznej , coraz więcej tłuszczyku na brzuszku, coraz więcej zbędnych kilogramów, których trudno się pozbyć ?

Co robić, gdy nie lubimy chodzić na siłownię, nie chce nam się ćwiczyć, kiedy brak motywacji uniemożliwia nam efektywne i skuteczne odchudzanie ?

Najczęściej nawet jak postanawiasz, że coś zrobisz, to i tak albo w końcu Ci się nie chce, albo ktoś lub coś przeszkodzi, albo… , no właśnie, wymówka zawsze się znajdzie. A ile jest takich rzeczy, które zaczęłaś i nie dokończyłaś? W moim życiu kilka, a może nawet kilkanaście bym znalazła.

Już na pewno wiesz że aby schudnąć nie wystarczy tylko przejść na pierwszą lepszą dietę. Okazuje się, że zaangażować się trzeba również i umysłowo. Do tego wszystkiego dołączyć trzeba motywację, samodyscyplinę, nawyk i wytrwałość.

Oto cztery kroki, które pomogą Tobie osiągnąć cel i wymarzoną wagę:

Pierwszy krok – motywacja

Motywacja jest kluczem do zdrowego trybu życia. Należy o nią dbać i opiekować się nią każdego dnia. Jak często Twoja motywacja kończyła się słomianym zapałem i wymówkami w stylu “Nie mam na to czasu” czy ,, odchudzanie zacznę od nowego miesiąca ? Musisz podkręcić swoja motywację. Zastanów się co mogłoby być Twoją motywacją ?

-satysfakcja z jaką patrzysz w lustro,podziwiając swoją nową sylwetkę

-zainteresowanie wybranego mężczyzny,

-Twoje świetne samopoczucie po treningu bo spaliłaś mnóstwo kalorii.

-to że robisz coś wyłącznie dla siebie i że masz dla siebie czas

-sprawność i aktywność ruchowa, która pomaga cieszyć się własnym życiem

-nowe ciuszki jakie sobie kupisz gdy już osiągniesz swój cel ( proponuję prezent za każdy stracony kilogram )

-cyferki które spadają w dół gdy stajesz na wagę -zdrowe ciało – zdrowie jest najważniejsze w życiu, jeżeli je mamy możemy robić co chcemy i gdzie chcemy

-czas spędzony z przyjaciółką, która chętnie potowarzyszy tobie w fitness klubie (będziecie się mogły wzajemnie motywować i nagadać się wreszcie do woli )

-mniej stresu – ćwiczenia to idealny sposób na oderwanie się od problemów, to idealny sposób na stres

Zastanów się nad swoją własną motywacją i zapisz swoje cele.

Zacznij od małych kroczków – jeśli postanawiasz ćwiczyć od jutra to :

-zarezerwuj sobie czas aby Cię nic innego nie zaskoczyło;

-wybierz odpowiedni fitness klub, ustal trasę swoich biegów czy sprawdź w jakich godzinach wolny jest kort tenisowy, basen, siłownia;

-przygotuj sobie ubranie, buty, sprzęt itp.;

-ustal dni w jakie będziesz chodziła na zajęcia;

-najlepiej od razu zakup karnet na miesiąc – to że wydasz pieniądze może Cię zmobilizować do regularności;

-pomyśl kto dotrzyma Ci towarzystwa, komu tez się przyda trochę ruchu

– będziecie mogli się nawzajem wspierać; -dogadaj się sama ze sobą że potrzebujesz ruchu dla swojego zdrowia i urody;

-uwierz że masz szanse to zrealizować;

-jeśli chcesz zwiększyć swoją szansę na smukłą sylwetkę przygotuj sobie mp3 i słuchawki ( Jeśli jesteś ciekawa – po co? to przeczytaj moje porady do końca )

Drugi krok – samodyscyplina

Żeby osiągać to co się zaplanowało potrzebna jest cecha, którą oczywiście w sobie masz , tylko czasem nie chce Ci się z niej korzystać, bo to wymaga wysiłku. Ta cecha to – samodyscyplina.

Samodyscyplina polega na tym, że robisz to co musisz, wtedy kiedy musisz, bez względu na to czy Ci się chce, czy nie. Potrzeba naprawdę mieć mocne postanowienie i postarać się wytrzymać kryzys, który może Cię dopaść. Wtedy skup się na swoim celu i jak się już przetrwasz , większość sukcesu będzie za Tobą.

Kiedyś usłyszałam takie mądre zdanie, które towarzyszy mi do dziś.

,,Wszystko co robisz, rób z wizją końca.,,

Musisz mieć cel, musisz go widzieć wyraźnie i wiedzieć, do czego się dąży, co masz osiągnąć, co Cię czeka, jak wielka przyjemność, gdy to osiągniesz. Jak go osiągniesz, to wystarczy tylko go utrzymać, a może okazać się, że możesz dużo więcej i pójdziesz jeszcze dalej. To musi wiązać się z realnie osiągalną przyjemnością! Jeśli chcesz osiągnąć swoje cele zacznij wyrabiać w sobie nawyk niezbędny do realizowania celów – nawyk samodyscypliny.

Krok trzeci – nawyk

Bardzo wiele deklaracji przejścia na dietę czy regularnych ćwiczeń kończy się… na samych deklaracjach. Za słowami muszą iść czyny. Aby wyrobić w sobie nawyk potrzebujesz 30 dni .Co więc należy zrobić, aby skutecznie i trwale wyrobić w sobie nawyk? Powodem dla którego często nie udaje Ci się kontynuować nowego nawyku są stare nawyki, których trudno Ci się pozbyć i zastąpić nowymi.

Jeśli jednak postanowisz, że to będzie tylko próba na 30 dni i nic więcej, to wrażenie przewrócenia życia do góry nogami zniknie. I postanów sobie na przykład że przez następne 30 dni będziesz codziennie przez pół godziny uprawiała ruch fizyczny. Tylko jeden miesiąc, potem możesz przestać z czystym sumieniem i leżeć na kanapie cały dzień. W ten sposób wyrabianie nawyku stanie się łatwiejsze chodzi o to, aby łatwo było rozpocząć i dobrnąć do momentu, gdy nawyk już zdąży się w Tobie zakorzenić. Potem jak już stwierdzisz że nawyk ten jest dla Ciebie korzystny to łatwiej będzie Ci go przy sobie zatrzymać.

Krok czwarty – wytrwałość.

Wytrwałość jest niezbędna do tego, aby po pierwszym kroku do sukcesu, postawić następne. Nawet jeśli jakiś pomysł, czy plan na początku wydaje się szalony i niemożliwy do realizacji, zazwyczaj można go wykonać.

Musisz pamiętać, że każdy mały krok przybliża do realizacji celu. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy na drodze do sukcesu pojawiają się porażki. Pokonanie ich świadczy o sile charakteru i woli. W wytrwałości i pozostałych krokach bardzo pomocne mogą się też okazać afirmacje.

Nagranie ,, Zrzuć zbędne kilogramy ,, stworzone zostało specjalnie z myślą o chęci pozbycia się nadmiaru wagi poprzez stymulację i wspomaganie Twojej silnej woli i konsekwencji. Chudnij nawet w czasie snu! Nagrań możesz słuchać nawet w nocy, gdzie świetnie sprawdzają się nagrania ciche, nie przeszkadzają w odpoczynku a Twoja podświadomość jest w tym czasie pozytywnie programowana.

Nagrania relaksacyjne ze specjalnie dobranym podkładem muzycznym redukują stres i są idealne do słuchania podczas biegania czy zajęć w fitness klubie . Wystarczą dobre słuchawki , mp3 czy telefon a dodatkowa mobilizacja do zrzucenia kilogramów pomoże Ci w konsekwencji Twoich postanowień.

Co mnie motywowało?

Bycie w zgodzie ze sobą, zdrowie, dobre samopoczucie. Motywujące było udowodnienie sobie, że stać mnie na regularne uprawianie sportu. Bardzo motywowały mnie nagrania z Afirmacjami których słuchałam codziennie po kilka razy ale też i w nocy. Motywowały mnie i nadal motywują, pierwsze sukcesy i satysfakcja z poprawy samopoczucia.

Odchudzanie nie jest łatwe, ale głowa do góry! Sposobów na odchudzanie jest wiele, ale prawda jest jedna – to nie jest takie łatwe. Gdy coś nie będzie szło po Twojej myśli nie bądź dla siebie zbyt surowa i zbyt niecierpliwa. Na wszystko potrzeba czasu i nawet jeśli serie ćwiczeń Ci nie wychodzą, czy ciężko Ci utrzymać zdrową dietę, nie poddawaj się.

Bądź cierpliwa i pracuj nad swoją silną wolą.

Jeśli interesują Cię Afirmacje Zrzuć Zbędne Kilogramy to więcej na ten temat znajdziesz korzystając z linku: http://skuteczneafirmacje.com/sklep/zdrowie/fizyczne/afirmacje-zrzuc-zbedne-kilogramy/

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>