Wzualizacja

Wizualizacja to umiejętność korzystania z wyobraźni – tak, aby przywołane obrazy stały się rzeczywistością.
Poprzez wizualizację możesz wpływać na swój stan zdrowia i poprawiać jakość swojego życia uzyskując pozytywne i trwałe rezultaty.

Wizualizacja jest naturalną funkcją wyobraźni, główną mocą twórczą wszechświata, z której nieprzerwanie korzystasz, czasem nawet o tym nie wiedząc.
Czy możesz wyobrazić swoje życie bez wyobraźni? Kiedy marzysz o czymś, co chciałbyś mieć lub gdzie chciałbyś być lub też jak chciałbyś się czuć, na samym początku zwykle włącza się właśnie Twoja wyobraźnia. Jeśli chciałbyś mieć na przykład super samochód, to od razu możesz wyobrazić sobie, jak to jest w nim siedzieć, wciskać gaz i czuć się tak niesamowicie wspaniale, że to właśnie Ty jesteś jego właścicielem.

Zatem skoro masz do dyspozycji taką niezwykłą umiejętność jak wyobrażanie sobie czegokolwiek zapragniesz, czyli umiejętność wizualizacji, to warto by było nauczyć się używać jej do ulepszania swojego życia i osiągania celów.

Jak posługiwać się wyobraźnią?

Z wizualizacji korzysta na przykład bardzo wielu sportowców. Jest to bardzo pomocne, gdyż poprzez wyobrażanie sobie siebie w sytuacji, w której wykonują konkretną czynność poprawnie, zwiększa się ich szansa na to, że rzeczywiście zrobią ją tak, jak trzeba.
Wizualizację można wykorzystać właściwie w każdej sferze aktywności. Wielu mówców stosuje wizualizację przed swoimi wystąpieniami by lepiej przygotować się i pozytywnie nastawić do przyszłego wykładu czy prezentacji. Wyobrażają sobie, że ich wystąpienie jest tak świetne, że porusza całą publiczność do tego stopnia, że wykonuje ona owację na stojąco. Mówcy ci widzą na swoich wewnętrznych ekranach, jak ludzie im dziękują, składają gratulacje i są po prostu szczęśliwi, że mogli wziąć udział w tak wspaniałym wykładzie.

Wizualizację możesz stosować praktycznie do wszystkiego. Pamiętaj jednak, że przy jej wykorzystaniu bardzo ważna jest również KONCENTRACJA. To znaczy: im bardziej skoncentrujesz się na obrazie, który sobie kreujesz tym lepsze efekty otrzymasz.
W celu rozpoczęcia procesu wizualizacji proponuję wejść najpierw w stan relaksu, a potem medytacji. W stanie medytacji, umysł jest bardziej podatny na to, co mu się pokazuje czy przekazuje. Wyobraź sobie siebie w pożądanej sytuacji.

Skup się na tym :

– Co widzisz? (kolory, intensywność, ostrość itp.)
– Co słyszysz? (jakie słowa, ton głosu, wyrazistość dźwięku itp.)
– Jakie zapachy czujesz?
– Co czujesz fizycznie? (ciepło, chłód, dotyk itp.)
– Jakie emocje odczuwasz? (radość, podekscytowanie, szczęście itp.)

Wykonując wizualizację ważne jest byś czuł każdą emocję i każde uczucie. Pamiętaj by przy wizualizacji odczuwać tylko pozytywne emocje, bo to one przynoszą Ci najwięcej korzyści.

Ćwicz wyobraźnię.
Usiądź wygodnie i wprowadź się w stan medytacji. Wyobraź sobie jakiś przedmiot czy rzecz np. krzesło. Pooglądaj je w wyobraźni bardzo dokładnie, pozmieniaj kolory, poobserwuj.
Możesz je również dotknąć, poczuć, powąchać czy pachnie jakąś farbą lub materiałem. Praktykować możesz potem z innymi przedmiotami, a nawet ze zwierzętami i ludźmi. Im lepiej opanujesz pracę z wyobraźnią tym lepiej potem będą Ci wychodzić własne kreacje, bo będziesz wiedział jak odczuwać do głębi emocje, czuć przedmioty i obserwować reakcje.

Wizualizacje + Afirmacje
Wizualizację bardzo dobrze uzupełnia równoczesne korzystanie z Afirmacji. Wyobrażanie i Afirmowanie sobie upragnionej sytuacji, rozmyślanie o niej, odczuwanie całym sobą dobrych wrażeń i pozytywnych emocji towarzyszących spełnieniu to potężne narzędzia tworzenia rzeczywistości.

Afirmacje stanowią najważniejszy element twórczej wizualizacji. Słowo „afirmować” oznacza „mocno popierać, aprobować, wyrażać zgodę”. Afirmacja jest, zatem stanowczym pozytywnym stwierdzeniem, że coś tak ma być, a właściwie już jest. Afirmacja jest pozytywnym potwierdzeniem uprzednio wizualizowanego stanu.

Pracuj zatem z Afirmacjami i dodatkowo wizualizuj sobie pożądany stan rzeczy, czyli: sytuacje związane z tym o czym marzysz. Afirmacje ułatwiają kreację zdarzeń i przedmiotów.
Pamiętaj aby mocno skupić się na tym, co wizualizujesz, a efekty będą wspaniałe.

Wizualizacja to wspaniałe narzędzie do osiągania celów i tylko od Ciebie zależy, w jakim stopniu je wykorzystasz. Ty zadecydujesz o tym, czy efekt Twoich kreacji będzie duży czy bardzo duży. Życzę oszałamiających sukcesów i fantastycznych zmian na lepsze!

Hubert Skuteczne Afirmacje
 

>